Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:43
Reklama

Chełm: Radny w sprawie bezpieczeństwa

Trzy interpelacje złożył do przewodniczącego rady miasta radny Mariusz Kowalczuk. Wszystkie dotyczą poprawy bezpieczeństwa na chełmskich drogach. Jedna ze spraw oznaczona została jako pilna.
Chełm: Radny w sprawie bezpieczeństwa

Interwencja radnego dotyczy m.in. dziurawych ulic: Metalowej i Złotej. Kowalczuk prosi władze miasta o pokrycie obecnej nawierzchni tzw. dywanem asfaltowym.

-  Stan nawierzchni tej drogi zagraża bezpieczeństwu osób tamtędy jeżdżących. Sprawę proszę potraktować jako pilną - podkreślił w swoim piśmie radny.

Kolejna interpelacja dotyczy przebudowy chodnika przy ul. Zachodniej 25 i 29. Z prośbą o pomoc zwrócili się do samorządowca mieszkańcy Zachodniej 25 i 27. Trakt ciągnący się wzdłuż budynków należy przebudować lub wyremontować.

- Chodnik na tym odcinku jest w fatalnym stanie technicznym. Poruszanie się po nim jest bardzo utrudnione i stanowi zagrożenie dla osób z niego korzystających - przekonuje Kowalczuk.

Kolejna interpelacja radnego ma charakter bardziej ogólny i dotyczy wymalowania w mieście biało–czerwonych przejść dla pieszych.

- W związku z wieloma kolizjami i wypadkami drogowymi, do których dochodzi na przejściach dla pieszych w naszym mieście, proponuję pomalowanie na głównych ulicach przejść białą i czerwoną farbą (uzupełnić przerwy pomiędzy białymi pasami czerwonym kolorem). Tak oznakowane przejścia są bardziej widoczne dla kierujących pojazdami mechanicznymi i zapewnią większe bezpieczeństwo - nie ma wątpliwości radny. - Jednocześnie będą zwracały uwagę kierowców na to, że zbliżają się do przejścia dla pieszych i powinni w tym miejscu zachować szczególną ostrożność.

Radny chce, aby na początek takie rozwiązanie wprowadzić pilotażowo na najbardziej ruchliwych ulicach naszego miasta, czy też w okolicach chełmskich szkół. Odpowiedzi na swoje zapytania radny jeszcze nie uzyskał.

Teraz czytane: Remont ulicy Jagiellońskiej okazał się przekleństwem

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama