Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:19
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Chełm: Radny w sprawie bezpieczeństwa

Trzy interpelacje złożył do przewodniczącego rady miasta radny Mariusz Kowalczuk. Wszystkie dotyczą poprawy bezpieczeństwa na chełmskich drogach. Jedna ze spraw oznaczona została jako pilna.
Chełm: Radny w sprawie bezpieczeństwa

Interwencja radnego dotyczy m.in. dziurawych ulic: Metalowej i Złotej. Kowalczuk prosi władze miasta o pokrycie obecnej nawierzchni tzw. dywanem asfaltowym.

-  Stan nawierzchni tej drogi zagraża bezpieczeństwu osób tamtędy jeżdżących. Sprawę proszę potraktować jako pilną - podkreślił w swoim piśmie radny.

Kolejna interpelacja dotyczy przebudowy chodnika przy ul. Zachodniej 25 i 29. Z prośbą o pomoc zwrócili się do samorządowca mieszkańcy Zachodniej 25 i 27. Trakt ciągnący się wzdłuż budynków należy przebudować lub wyremontować.

- Chodnik na tym odcinku jest w fatalnym stanie technicznym. Poruszanie się po nim jest bardzo utrudnione i stanowi zagrożenie dla osób z niego korzystających - przekonuje Kowalczuk.

Kolejna interpelacja radnego ma charakter bardziej ogólny i dotyczy wymalowania w mieście biało–czerwonych przejść dla pieszych.

- W związku z wieloma kolizjami i wypadkami drogowymi, do których dochodzi na przejściach dla pieszych w naszym mieście, proponuję pomalowanie na głównych ulicach przejść białą i czerwoną farbą (uzupełnić przerwy pomiędzy białymi pasami czerwonym kolorem). Tak oznakowane przejścia są bardziej widoczne dla kierujących pojazdami mechanicznymi i zapewnią większe bezpieczeństwo - nie ma wątpliwości radny. - Jednocześnie będą zwracały uwagę kierowców na to, że zbliżają się do przejścia dla pieszych i powinni w tym miejscu zachować szczególną ostrożność.

Radny chce, aby na początek takie rozwiązanie wprowadzić pilotażowo na najbardziej ruchliwych ulicach naszego miasta, czy też w okolicach chełmskich szkół. Odpowiedzi na swoje zapytania radny jeszcze nie uzyskał.

Teraz czytane: Remont ulicy Jagiellońskiej okazał się przekleństwem

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama