Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:16
Reklama

Chełm: Remont drogi okazał się przekleństwem

Pani Mariola mieszka wraz z mężem przy ul. Jagiellońskiej. Cieszyli się, że miasto remontuje im drogę i chodniki. Niestety, od zakończenia prac ich posesja jest systematycznie zalewana. Dzwonili w tej sprawie do urzędu, ale nic nie wskórali.
Chełm: Remont drogi okazał się przekleństwem

Małżeństwo mieszka przy Jagiellońskiej od kilkudziesięciu lat. Jeszcze kilka lat temu największym utrapieniem mieszkańców była dziurawa droga. Dlatego z zadowoleniem przyjęli informację o remoncie. Teraz z niepokojem oglądają prognozy pogody, bo każde większe opady to katastrofa na ich posesji.

- Droga została zrobiona pięknie, chodnik z kostki jest także elegancki, bardzo nas to cieszy. Niestety, nikt nie pomyślał, że znajdujące się przy ulicy posesje będą zalewane - tłumaczy pani Mariola. - Po opadach deszczu wszystko spływa na naszą działkę. Sąsiedzi też mają podobny problem. Wygląda na to, że krawężnik został ułożony za nisko w stosunku do szosy i dlatego tak się dzieje. Wszystko spływa wjazdami.

Mąż pani Marioli ma problemy zdrowotne, nie jest w stanie sam nic zaradzić. Dlatego postanowił szukać pomocy w urzędzie miasta.

- Gdy dzwoniłem, przełączali mnie do kolejnych osób i tak naprawdę nie uzyskałem żadnej informacji ani deklaracji, że ktoś się tym zajmie - tłumaczy mężczyzna. - Nie wiem już, co mamy robić. Woda stoi, winnych nie ma. A przecież ktoś dokonał odbioru tej drogi...

Po ostatnich ulewach na posesji pojawiła się straż miejska i straż pożarna. Woda zdążyła zalać komórki i ganek. Jeśli nic się nie zmieni, jak tłumaczą nasi rozmówcy, wszystko będzie groziło zawaleniem.

 Problemem próbowaliśmy zainteresować chełmski ratusz. Dostaliśmy taką odpowiedź:

- W przypadku przebudowy ul. Jagiellońskiej miasto prowadziło prace związane z budową nawierzchni jezdni oraz chodników. Nie prowadziło natomiast przebudowy zjazdów, które - jak się domyślamy - stanowią problem w przytoczonej sytuacji - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - Sprawa była zgłaszana do UM 25 sierpnia. Na miejsce udał się kierownik budowy w celu zdiagnozowania. Miasto przeanalizuje możliwości rozwiązania tego problemu.

Czytaj również: Rower miejski w Chełmie do końca roku

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
andy 01.09.2021 15:36
zobacz jak woda stoi przy zjeździe z wiaduktu na ZWIN- "projektuj i zbuduj" a kierowcy niech się meczą. Pisałem poprzednio o czerwonym pasie na Podgórzu - i się sprawdziło. Korek aż do lasu. Wyjazd z lotosu w stronę miasta miałby sens gdyby nie źle ustawione przejście dla pieszych

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama