Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:52
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Rower miejski do końca roku

Powraca temat uruchomienia w mieście systemu roweru miejskiego. Ratusz właśnie ogłosił przetarg, w którym ma wyłonić firmę, która zajmie się kompleksowo projektem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do dyspozycji chełmian będzie 180 rowerów.
Chełm: Rower miejski do końca roku

- Zamówienie obejmie 180 rowerów (typu klasycznego, cargo i tandem) wraz ze stojakami, systemem wypożyczania rowerów, stroną internetową oraz aplikacją mobilną - informują urzędnicy chełmskiego ratusza. - System będzie składał się z 17 stacji rowerowych.

 Czternaście punktów ma być zlokalizowanych na terenie miasta, dwa w gminie Chełm i jeden na terenie gminy Kamień. Stacje rowerowe zorganizowane zostaną m.in. przy restauracji McDonald's, przy Chełmskim Parku Wodnym, w pobliżu placu dworcowego PKP Chełm Główny, w pobliżu Placu Gdańskiego, nad zalewem Żółtańce, w Janowie pod Chełmem i na ul. Diamentowej w Kamieniu.

Jak informują urzędnicy, wszystko ma być gotowe do 15 grudnia. Na oferty ratusz czeka do 21 września. Decydującą rolę w ich wyborze ma odgrywać cena - 60 proc., a także gwarancja, oszacowana na 40 proc.

Rower miejski to realizacja szerszego programu „Budowy niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, która ciągnie się od kilku lat. Pomysł pojawił się jeszcze w kadencji prezydent Agaty Fisz.

Teraz czytane: Za "nadwagę" zapłaciła ponad 71 000 zł

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama