Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Za "nadwagę" zapłaciła ponad 71 000 zł

Śledczy namierzyli 25-letniego obywatela Uzbekistanu, który w porozumieniu z dwoma innymi rodakami ściągnął z konta chełmianki ponad 71 tys. złotych. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem.
Chełm: Za "nadwagę" zapłaciła ponad 71 000 zł

Prokuratura ma już w tej sprawie gotowy akt oskarżenia. Mężczyzna odpowie za oszustwo, za które grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jak ustalili śledczy, 23 września ub. r. na numer telefonu chełmianki przyszedł SMS od - jak się okazało - fałszywego kuriera z żądaniem uregulowania 1,29 zł za nadwagę paczki. Był tam też link z przekierowaniem do strony internetowej płatności. Kobieta zbyt wiele się nie zastanawiała. Kliknęła w niego i w ten sposób przekazała - jak się okazało oszustowi - swoje dane i dostęp do rachunku bankowego.

Z jej konta zniknęło 71 tys. 500 zł. Ktoś wykonał cztery przelewy. Okradziona kobieta, gdy się zorientowała, zawiadomiła policję. Śledczy ustalili naciągacza. Trochę to trwało, bo prawie rok. Okazało się, że to 25-letni obywatel Uzbekistanu. Działał w porozumieniu z innymi dwoma rodakami. Niebawem oskarżony o oszustwo mężczyzna stanie przed sądem.

Czytaj też: Za kratki za pobicia na Chmielakach

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama