Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:00
Reklama

Chełm: Podejrzani o śmiertelne pobicie trafili do aresztu

Nasze informacje się potwierdziły. Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym 46-letniego chełmianina. To 18 i 19-latek z Chełma oraz 20-latek z gminy Kamień. Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Następnie sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Chełm: Podejrzani o śmiertelne pobicie trafili do aresztu

Tak jak pisaliśmy, dwaj starsi zatrzymani zostali w miejscu zamieszkania. Z kolei młodszy namierzony został jako ostatni. Przebywał na terenie województwa małopolskiego i zatrzymany został przy współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Jeszcze w weekend trwały czynności procesowe. Jak potwierdziliśmy w prokuraturze, podejrzani częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów. Na pewno byli na miejscu zdarzenia, przedstawiają jednak swoją wersję zdarzeń. Przekonywali, że pobicie mężczyzny z tak tragicznym skutkiem nie było ich zamiarem.

Śledczy będą analizować i weryfikować ich wyjaśnienia z tym, co zeznali poszkodowani. Kluczowe w tej sprawie będą też wyniki sekcji zwłok, które powinny wskazać mechanizm powstania wyjątkowo dotkliwych obrażeń u zmarłego mężczyzny. Czy były efektem ciosów zadawanych jakimś przedmiotem, czy np. upadku i uderzenia o twarde podłoże? Sekcja ma też wykazać, co było bezpośrednią przyczyną śmieci mężczyzny.

Przypominamy, że do zdarzenia doszło nocą z 30 na 31 lipca w centrum Chełma, przy ul. Lwowskiej, niedaleko Cegiełki.

- 46-letni mężczyzna, który wraz z żoną wracał do domu, został zaatakowany i pobity przez nieustalone osoby. Z obrażeniami ciała karetką pogotowia przetransportowany został do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł - mówi komisarz Ewa Czyż.

Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec trzech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

- Zgodnie z przepisami kodeksu karnego pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10 - dodaje Czyż.

Teraz czytane: Od środy chełmskie osoby będą woziły pasażerów za darmo

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama