Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Przed nami już tylko głosowanie

Miasto opublikowało listę projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego, na które mieszkańcy będą mogli oddać swój głos podczas wrześniowego głosowania. Pozytywnie weryfikację przeszło 10 projektów ogólnomiejskich i 31 osiedlowych. Swojego wniosku osiedlowego nie mają mieszkańcy Śródmieścia.
Chełm: Przed nami już tylko głosowanie

Mieszkańcy Dyrekcji Dolnej będą wybierać spośród trzech projektów osiedlowych. Pierwszy dotyczy budowy ogrodzenia przy SP nr 1, drugi modernizacji placu zabaw przy PM nr 2, a trzeci remontu ul. Starościńskiej.

Na ostatecznej liście projektów z osiedla Kościuszki znalazły się cztery wnioski: remont chodnika przy ul. Wojsławickiej 8 E, F, remont ul. Połanieckiej, ścianka do treningu tenisa ziemnego przy SP nr 8 i nowoczesny plac zabaw przy PM nr 13.

Trzy wnioski do wyboru mają mieszkańcy osiedla Działki. Pierwszy z nich to budowa bieżni do skoku w dal wraz z modernizacją boiska do piłki plażowej na terenie SP nr 4, drugi - wykonanie oświetlenia na ul. Szczęśliwej oraz ul. Pięknej, trzeci - remont łącznika ul. Mościckiego przy cmentarzu komunalnym, od skrzyżowania do głównej bramy cmentarza komunalnego przy boksach handlowych (wraz z parkingiem).

Największy wybór mają mieszkańcy osiedla Rejowiecka. Do głosowania załapało się osiem wniosków. Dotyczą one: remontu ul. Skłodowskiej, montażu luster przy ul. Skłodowskiej/Kochanowskiego oraz Witosa/Kochanowskiego, opracowania dokumentacji budowy drogi asfaltowej na ul. Narcyzowej, renowacji nawierzchni i ogrodzenia szkolnego placu zabaw przy ZSP nr 3, budowy zadaszonego parkingu dla rowerów i hulajnóg przy szkole, budowy placu zabaw przy ul. Makowej oraz budowy drogi asfaltowej na ulicy Narcyzowej.

Po jednym wniosku mają osiedla Dyrekcja Górna i XXX-lecia. Jedni głosować mogą na remont ul. Granicznej, drudzy - na rewitalizację boiska.

Mieszkańcy osiedla Zachód wybierać będą spośród trzech propozycji. Pierwsza to wykonanie oświetlenia na terenie SP nr 7, druga - dokończenie ciągu pieszego do tejże szkoły, a trzecia - budowa siłowni plenerowej przy Siódemce.

Cztery wnioski zakwalifikowane zostały do głosowania na Osiedlu Cementowni. Pierwszy z nich to remont chodnika przy ul. Rolniczej po stronie parzystej oraz remont chodnika przy ul. Chomentowskiego, od Rolniczej do Przemysłowej, po stronie nieparzystej. Kolejny dotyczy remontu chodnika przy ul. Chomentowskiego, od  Rolniczej do Przemysłowej, po stronie parzystej wraz z zatoczkami. Następny wniosek związany jest z budową drogi dla rowerów wzdłuż ul. Przemysłowej i ostatni - montażu 10 śmietniczek wzdłuż Ul. Przemysłowej.

Mieszkańcy ze Słonecznego nie mają wielkiego wyboru. Jedyny ich wniosek osiedlowy dotyczy budowy profesjonalnej siłowni plenerowej.

Czytaj również: Śmiertelne potrącenie pieszego w Wólce Tarnowskiej

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama