Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:24
Reklama

Chełm: Policja zatrzymała podejrzanego o spowodowanie wypadku na DK-12

Chełmscy policjanci doprowadzili do prokuratury i sądu 62-latka, który w poniedziałek w powiecie chełmskim spowodował katastrofę w komunikacji. Wyprzedzając ciężarówką na „trzeciego” doprowadził do zderzenia się osobowego renault z pasażerskim busem. Wskutek wypadku na miejscu zginęły dwie osoby, a dziewięć zostało rannych. Dzięki intensywnej pracy kryminalnych personalia kierowcy szybko zostały ustalone. Wczoraj mężczyzna został przez sąd tymczasowo aresztowany. Może mu grozić kara do 12 lat więzienia.
Chełm: Policja zatrzymała podejrzanego o spowodowanie wypadku na DK-12

Do wypadku doszło w poniedziałek (2 sierpnia) w miejscowości Lechówka gm. Siedliszcze. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarową scanią z naczepą podjął manewr wyprzedzania kolumny jadących przed nim pojazdów zmuszając poruszający się z naprzeciwka pojazd marki Renault Scenic do zjechania na lewy pas ruchu. W wyniku tego manewru, renault zderzył się z pasażerskim busem marki Mercedes.

- W wyniku zderzenia pojazdów, oba auta wypadły z drogi.  Mercedes Sprinter zatrzymał się na drzewie. Kierujący scanią odjechał. W wypadku 62-letni kierowca renault i 48-letnia pasażerka busa ponieśli śmierć na miejscu. Dziewięć osób podróżujących busem z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitali - mówi st. sierżant Angelika Głąb-Kunysz z KMP w Chełmie.

Sprawą ustalenia personaliów kierującego ciężarówką zajęli się chełmscy kryminalni. Prowadzone operacyjne ustalenia jeszcze tego samego dnia przyczyniły się do zatrzymania 62-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego. Mężczyzna  został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w komunikacji i ucieczki z miejsca wypadku. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 62-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Czytaj także: Zatłukł współwięźnia taboretem

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama