Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 03:51
Reklama

Włodawa: Zatłukł taboretem współwięźnia

Jest już akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w więziennej celi w Zakładzie Karnym we Włodawie. 28-latkowi grozi dożywocie. Jak ustalili śledczy, podczas awantury zaatakował współwięźnia metalowym taboretem. Tłukł go także w głowę. Zmasakrowany mężczyzna nie przeżył.
Włodawa: Zatłukł taboretem współwięźnia

Do tragedii doszło 3 listopada ub. r. 28-latek, który odsiadywał w ZK we Włodawie wyrok za kradzież z włamaniem, przebywał w celi z czterema współwięźniami. Tego dnia po południu został sam z jednym z osadzonych. Jak ustalili śledczy, w pewnym momencie zaczął go okładać metalowym taboretem w głowę. Gdy poszkodowany już się nie ruszał, wezwał strażników. Widok był makabryczny. Współwięzień leżał w kałuży krwi. 28-latek zachowywał się agresywnie. Żeby go uspokoić, strażnicy musieli go obezwładnić i zakuć w kajdanki.

Jak mówiła zaraz po zdarzeniu Edyta Radczuk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie, e próby ratowania życia ofiary ataku przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, kontynuowane przez zespół pogotowania ratunkowego, nie przyniosły rezultatu.

- Kamil K., działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia, dokonał zabójstwa w ten sposób, że zadał pokrzywdzonemu szereg ciosów metalowym taboretem, czym spowodował u niego liczne obrażenia i śmierć –  informowała Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

28-latek przyznał się do winy. Nie wyjaśnił jednak, dlaczego to zrobił. Grozi mu za to kara dożywotniego więzienia. Mężczyzna odpowie przed sądem także za spowodowania obrażeń u innego współwięźnia z Zakładu Karnego we Włodawie. W lipcu ub. roku oblał go gorącą wodą z czajnika i poparzył.

Akt oskarżenia kilka dni temu trafił do Sądu Okręgowego w Lublinie. Podejrzany o zabójstwo czeka na proces.

Teraz czytane: DK-12 w granicach miasta oficjalnie otwarta

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kazio 17.08.2021 16:51
Powinna być kara smierci

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama