Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:44
Reklama Reklama formy Pomix

Włodawa: Zatłukł taboretem współwięźnia

Jest już akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w więziennej celi w Zakładzie Karnym we Włodawie. 28-latkowi grozi dożywocie. Jak ustalili śledczy, podczas awantury zaatakował współwięźnia metalowym taboretem. Tłukł go także w głowę. Zmasakrowany mężczyzna nie przeżył.
Włodawa: Zatłukł taboretem współwięźnia

Do tragedii doszło 3 listopada ub. r. 28-latek, który odsiadywał w ZK we Włodawie wyrok za kradzież z włamaniem, przebywał w celi z czterema współwięźniami. Tego dnia po południu został sam z jednym z osadzonych. Jak ustalili śledczy, w pewnym momencie zaczął go okładać metalowym taboretem w głowę. Gdy poszkodowany już się nie ruszał, wezwał strażników. Widok był makabryczny. Współwięzień leżał w kałuży krwi. 28-latek zachowywał się agresywnie. Żeby go uspokoić, strażnicy musieli go obezwładnić i zakuć w kajdanki.

Jak mówiła zaraz po zdarzeniu Edyta Radczuk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie, e próby ratowania życia ofiary ataku przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, kontynuowane przez zespół pogotowania ratunkowego, nie przyniosły rezultatu.

- Kamil K., działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia, dokonał zabójstwa w ten sposób, że zadał pokrzywdzonemu szereg ciosów metalowym taboretem, czym spowodował u niego liczne obrażenia i śmierć –  informowała Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

28-latek przyznał się do winy. Nie wyjaśnił jednak, dlaczego to zrobił. Grozi mu za to kara dożywotniego więzienia. Mężczyzna odpowie przed sądem także za spowodowania obrażeń u innego współwięźnia z Zakładu Karnego we Włodawie. W lipcu ub. roku oblał go gorącą wodą z czajnika i poparzył.

Akt oskarżenia kilka dni temu trafił do Sądu Okręgowego w Lublinie. Podejrzany o zabójstwo czeka na proces.

Teraz czytane: DK-12 w granicach miasta oficjalnie otwarta

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kazio 17.08.2021 16:51
Powinna być kara smierci

KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama