Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:10
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Oficjalne otwarcie DK-12 w granicach miasta

Dziś na rondzie u zbiegu ulic Rampa Brzeska i Okszowska odbyła się konferencja zakończona oficjalnym otwarciem DK-12 w granicach miasta. Przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz oraz Budimexu.
Chełm: Oficjalne otwarcie DK-12 w granicach miasta

Prace zakończyły się aż 4 miesiące przed planowanym terminem. Tym samym, jak podkreślają przedstawiciele wykonawcy, Chełm zyskał arterię z prawdziwego zdarzenia, obejmującą 8 km drogi w ciągu głównym, 5 km dróg dojazdowych i serwisowych, dwa wiadukty, ścieżkę rowerową i nowe ronda.

- Pracę rozpoczęliśmy w 2020 r. i cieszymy się, że jest to jedna z inwestycji, którą kończymy przed czasem - Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu. - Prace nie były łatwe z kilku powodów. Budowaliśmy w tkance miejskiej i musieliśmy operować na tymczasowej organizacji ruchu. Inwestycja bardzo wchodziła też w teren graniczący z domami, co wiązało się z koniecznością postawienia nowych ogrodzeń i wybudowania nowych dojazdów. Prace musieliśmy też często prowadzić przy dużym natężeniu ruchu i go reorganizować albo zamykać część przejazdu. Robiliśmy wszystko, aby zmniejszyć wynikające z tego niedogodności dla kierowców i mieszkańców.

Przebudowana droga ma zapewnić większą płynność i przepustowość ruchu, zmniejszyć korki, a także usprawnić ruch tranzytowy. Na bezpieczeństwie i komforcie skorzystają nie tylko kierowcy, ale również rowerzyści i piesi. Nowym rozwiązaniem w porównaniu do poprzedniej drogi są czerwone pasy zjazdowe, które dodatkowo usprawniają jazdę.

Władze miasta podkreślały, że zabiegania o przebudowę drogi trwały przez lata, rozpoczęte jeszcze za czasów prezydentury Agaty Fisz.

- O znaczeniu tego odcinka można mówić wiele, szczególnie, że prowadzi on w kierunku przejścia granicznego w Dorohusku - mówiła wiceprezydent Dorota Cieślik. - Wszystkie działania, które zostały w tym zakresie podjęte, to zasługa wielu osób, którym z tego miejsca dziękuję. To nie tylko nowa nawierzchnia, ale też nowe oświetlenie, nowe ścieżki rowerowe i piesze, które zapewniają większe bezpieczeństwo.

Czytaj także: Nasze gminy na celowniku ministerstwa?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Prawda 06.08.2021 09:33
"Prace zakończyły się aż 4 miesiące przed planowanym terminem." Niech ktoś napisze jaki był pierwotny termin zakończenia inwestycji. Budimex zauważył słabego i niedoświadczonego Zamawiającego i wykorzystał sytuacje, żądając dodatkowych pieniędzy i czasu. Oraz robiąc tylko minimum wymagane co się nie sprawdzi w użytkowaniu.

więcej prawdy 06.08.2021 19:49
Prace zostały przyśpieszone z racji Tour de Pologne. I tak trochę sprawa się przeciągnęła bo pierwotnie droga miała zostać oddana pod koniec czerwca. Aczkolwiek myślę że umyślnie zostało to odciągnięte w czasie żeby w tv podczas relacji TdP Chełm pokazał się z jak najlepszej strony

ja 04.08.2021 20:49
A Banaszka nie było?

gfgfg 05.08.2021 13:56
pewnie się lansuje we warszawie

KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama