Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:47
Reklama

Chełm: Cud przy Mickiewicza

Miasto szykuje się do Tour de Pologne, ale jak twierdzi pan Tomasz, przygotowania te stają się co najmniej niebezpieczne. Na ulicy, przy której mieszka, znajdują się dwie zrujnowane kamienice, które nagle przestały zagrażać bezpieczeństwu przechodniów, choć ich stan się nie poprawił.
Chełm: Cud przy Mickiewicza

Ul. Mickiewicza kolarze przejadą 9 sierpnia. Pan Tomasz ze zdziwieniem obserwuje, jak miasto szykuje się do wielkiego święta cyklistów. 

- W związku z tą imprezą zauważyłem wzmożony ruch wszelakich służb porządkowych, remontowych itp. Naprawiane są ubytki w jezdni, strzyżony żywopłot, przycinane gałęzie drzew, odbywa się koszenie trawy. Ale, moim zdaniem, upiększanie miasta poszło troszeczkę za daleko - zauważa nasz Czytelnik.

Przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Mickiewicza stoją obok siebie dwa budynki, oba są w fatalnym stanie technicznym. Dla bezpieczeństwa przechodniów większa część chodnika przy nich była wyłączona z użytkowania. Wydzielono go przy pomocy zamontowanych do chodnika metalowych prętów, taśmy biało-czerwonej oraz tablicy "przejście drugą stroną chodnika".

- Na obu budynkach wisiały plansze z napisem "budynek grozi zawaleniem" bądź "budynek grozi katastrofą budowlaną" lub coś w tym stylu. Dokładnie nie pamiętam, a nie mogę sobie odświeżyć pamięci, ponieważ te tablice zniknęły! Czyżby nagle stan kamienic się poprawił?- pyta pan Tomasz. - A skoro nie ma tablic, niezasadnym było - tak odczytuję działania wykonawcy - wygradzanie chodnika. Dzisiaj, o zgrozo, można z niego korzystać!!! Ocenę sytuacji pozostawiam wam, bo mi, przy całym tym absurdzie, brakuje tylko malowania krawężników na biało...

Teraz czytane: Daniel Dworczyński został Społecznikiem Roku

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Oli 04.08.2021 22:31
Śmieszne to jak to śmieszne miasto

chełmianin 04.08.2021 14:41
a trawy na zielono :) Chociaż jak nasz wuc polski przyjechał to i trawę malowali...

atomek 04.08.2021 08:09
idź idź - może stanie się cud i ...

Piotr 04.08.2021 02:15
Cieszą mnie zjawiska nadprzyrodzone, które mają miejsce w naszym mieście :)

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama