Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:31
Reklama

Chełm: Cud przy Mickiewicza

Miasto szykuje się do Tour de Pologne, ale jak twierdzi pan Tomasz, przygotowania te stają się co najmniej niebezpieczne. Na ulicy, przy której mieszka, znajdują się dwie zrujnowane kamienice, które nagle przestały zagrażać bezpieczeństwu przechodniów, choć ich stan się nie poprawił.
Chełm: Cud przy Mickiewicza

Ul. Mickiewicza kolarze przejadą 9 sierpnia. Pan Tomasz ze zdziwieniem obserwuje, jak miasto szykuje się do wielkiego święta cyklistów. 

- W związku z tą imprezą zauważyłem wzmożony ruch wszelakich służb porządkowych, remontowych itp. Naprawiane są ubytki w jezdni, strzyżony żywopłot, przycinane gałęzie drzew, odbywa się koszenie trawy. Ale, moim zdaniem, upiększanie miasta poszło troszeczkę za daleko - zauważa nasz Czytelnik.

Przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Mickiewicza stoją obok siebie dwa budynki, oba są w fatalnym stanie technicznym. Dla bezpieczeństwa przechodniów większa część chodnika przy nich była wyłączona z użytkowania. Wydzielono go przy pomocy zamontowanych do chodnika metalowych prętów, taśmy biało-czerwonej oraz tablicy "przejście drugą stroną chodnika".

- Na obu budynkach wisiały plansze z napisem "budynek grozi zawaleniem" bądź "budynek grozi katastrofą budowlaną" lub coś w tym stylu. Dokładnie nie pamiętam, a nie mogę sobie odświeżyć pamięci, ponieważ te tablice zniknęły! Czyżby nagle stan kamienic się poprawił?- pyta pan Tomasz. - A skoro nie ma tablic, niezasadnym było - tak odczytuję działania wykonawcy - wygradzanie chodnika. Dzisiaj, o zgrozo, można z niego korzystać!!! Ocenę sytuacji pozostawiam wam, bo mi, przy całym tym absurdzie, brakuje tylko malowania krawężników na biało...

Teraz czytane: Daniel Dworczyński został Społecznikiem Roku

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Oli 04.08.2021 22:31
Śmieszne to jak to śmieszne miasto

chełmianin 04.08.2021 14:41
a trawy na zielono :) Chociaż jak nasz wuc polski przyjechał to i trawę malowali...

atomek 04.08.2021 08:09
idź idź - może stanie się cud i ...

Piotr 04.08.2021 02:15
Cieszą mnie zjawiska nadprzyrodzone, które mają miejsce w naszym mieście :)

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama