Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:55
Reklama

Chełm: Dżentelmen Społecznikiem Roku

Daniel Dworczyński otrzymał w tym roku tytuł Społecznika Roku. Chełmianin działa w stowarzyszeniu Lejdis&Dżentelmen, które założył razem z Moniką Tarnowską. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono pięciu kandydatów.
Chełm: Dżentelmen Społecznikiem Roku

Dworczyński pomaga potrzebującym od kilku lat, także w czasie pandemii. Stowarzyszenie Lejdis&Dżentelmen działa prężnie nie tylko w Chełmie, ale i w regionie. Jest organizatorem wielu akcji charytatywnych i pomocowych. L&D zorganizowało m.in. strzyżenie włosów dla wszystkich podopiecznych Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, oczywiście bezpłatnie. Po ukazaniu się naszego artykułu na temat trudnej sytuacji w schronisku im. św. Brata Alberta Dworczyński postanowił przeprowadzić zbiórkę żywności dla mieszkańców tej placówki. W czasie pandemii wspierał branżę beauty i ogłosił darmowe ozonowanie konkurencyjnych lokali w mieście, przekonując, że tylko wspólnymi siłami uda się przetrwać ten trudny czas. Propozycja skierowana była także do mobilnych fryzjerów, makijażystek czy wizażystek.

Stowarzyszenie organizowało darmowe strzyżenia, zbiórkę resoraków dla autystycznego chłopca, zbiórkę odzieży i produktów spożywczych dla potrzebujących i wiele innych. Zbierali datki dla Miłosza, organizując dużą imprezę w Sawinie. Dla Kuby były dwie akcje, jedna dla niepełnosprawnego Stanisława z Brzeźna na pokrycie dachowe. Pomagali w organizacji wydarzeń charytatywnych na rzecz nienarodzonego jeszcze Tymka, wiele razy zbierali żywność i ubrania dla potrzebujących podopiecznych. Zorganizowali zbiórkę drewna na opał dla młodej matki samotnie wychowującej dwoje dzieci.

Czytaj również: Coraz mniej chętnych do szczepień w powiecie chełmskim

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Parias 04.08.2021 10:42
Brawo!

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama