Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Dubienka: Ciosy siekierą w głowę

Przed sądem stanie 58-letni mieszkaniec Krynicy za usiłowanie zabójstwa kompana od kieliszka. Poszkodowany mężczyzna dostał od niego kilka razy obuchem siekiery w głowę. Polała się krew. Karetką pogotowia został zabrany do szpitala. To cud, że przeżył takie ciosy.
Gm. Dubienka: Ciosy siekierą w głowę

3 marca w mieszkaniu 58-latka w Krynicy trzech mężczyzn raczyło się alkoholem. Po godzinie 18 między dwoma kompanami rozpętała się awantura. W pewnym momencie 58-latek poszedł do kuchni i wrócił z siekierą w dłoni. Podszedł do siedzącego w fotelu mężczyzny i obuchem walnął w głowę 49-letniego biesiadnika. Z rany trysnęła krew. Szczęście w nieszczęściu, że w tym momencie w domu pojawił się trzeci imprezowicz, 55-letni mieszkaniec tej samej gminy, który wcześniej – jak tłumaczy – na chwilę wyszedł z mieszkania. Mimo iż miał w organizmie promile, zachował w miarę trzeźwy umysł i próbował uspokoić rozwścieczanego mężczyznę. Ten jednak nie reagował.

Wskoczył więc na traktor i pojechał do sąsiadki wezwać pomoc. Zabrał też ze sobą narzędzie ataku, by uniemożliwić 58-latkowi zadawanie kolejnych ciosów. Mogłyby być śmiertelne…

Zawiadomiona przez niego sąsiadka zadzwoniła po strażników granicznych ze Skryhiczyna. Pogranicznicy mieli blisko, więc przybyli na miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy  i w międzyczasie wezwali pogotowie i policję. 49-letni poszkodowany został przewieziony do szpitala z licznymi obrażeniami głowy, gdzie przeszedł operację.

55-latek i 58-latek zostali zatrzymani przez policję. Starszego odwieziono na przesłuchanie do prokuratury. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, trafił do tymczasowego aresztu. Nie od razu przyznał się do zarzutów. Tłumaczył, że zasnął i obudził się i zobaczył krew. Podczas kolejnego przesłuchania przyznał się do zadania czterech ciosów w głowę poszkodowanego, ale zapewniał, że nie chciał go zabić. Ponoć zdenerwował się, bo tamten uderzył go w plecy, gdy rzucił w jego kierunku kilka obelżywych słów.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, czyn, jakiego dokonał, zagrożony jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

55-latek też może mieć kłopoty. Mimo iż na ratunek, jechał ciągnikiem po alkoholu. To zdarzenie zostało wyłączone do odrębnego postępowania.

Teraz czytane: Wkładał żonie głowę do lodówki - za 8 lat dręczenia odpowie przed sądem

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama