Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:12
Reklama

Chełm: Radny dopytuje o buble

Radny Piotr Krawczuk vel Walczuk dopytuje władze miasta o to, kiedy wykonawca remontu drogi krajowej DK12 naprawi błędy wskazane w czasie odbiorów. Chodzi m.in. o zapewnienie właściwych odpływów. Interpelację w tej sprawie złożył na początku lipca.
Chełm: Radny dopytuje  o buble

Niestety, po intensywnych opadach deszczu wyszło na jaw, że kanalizacja burzowa na ulicy Rejowieckiej nie jest wydolna. Wody opadowe "stoją" na drodze, co - jak wskazuje radny - świadczy o tym, że coś jest nie tak z odpływami. Krawczuk vel Walczuk chce wiedzieć, w jakim terminie wykonawca zobowiązał się do poprawy błędnie wykonanych odcinków DK12.

Kolejny problem, jaki poruszył radny, dotyczy skrzyżowania Rejowieckiej z ulicą Szpitalną, a właściwie sygnalizacji świetlnej. Piotr Krawczuk vel Walczuk dopytuje, czy wykonawca zamierza przywrócić bezpieczny skręt w lewo z Szpitalnej i zielone strzałki do skrętu w prawo. Prosi też o synchronizację działania sygnalizacji świetlnych na całym odcinku ulicy Rejowieckiej, aby możliwe było przejechanie na tzw. „zielonej fali”.

- Poprawi to przepustowość ruchu i ograniczy tworzące się w godzinach szczytu zatory - przekonuje autor interpelacji.

Radny prosi też o rozważenie przywrócenia możliwości skrętu w lewo z ulic Judyma oraz Przejazdowej, tak jak to było możliwe przed remontem.

- Obecnie przyjęte rozwiązanie niepotrzebnie wydłuża dojazd dla jadących w stronę Dorohuska (z ulicy Judyma) oraz jadących w stronę Lublina (z ulicy Przejazdowej) i jednocześnie dodatkowo zwiększa i tak spore natężenie ruchu na skrzyżowaniu ulic Rejowieckiej ze Szpitalną, a także na rondzie ZWiN - wyjaśnia. - Po przebudowie, wyjazd w lewą stronę z obu tych ulic jest znacznie łatwiejszy niż przed remontem, a co za tym idzie, nie stwarza problemu ani poważnego zagrożenia.

Teraz czytane: Jagodne szykuje się do przeprowadzki do gminy Chełm

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Drogowiec 22.07.2021 09:11
Nic nie poprawi. Winna jest niweleta o mały pochyleniu podłużnym i odchyłki przy wykonaniu nawierzchni. 50% łuków żle zaprojektowano i samochody nie wyrabiają teraz BDX poprawi a po odbiorze powie, że winni są kierowcy i nie będzie poprawiał. Za poprawki będzie chciał dodatkowych pieniędzy szantażując Miasto , że jeżeli poprawki wykona inna firma niż BDX to Oni wycofują gwarancję.

AS 22.07.2021 08:52
Jak tu odbierać prace jak robota nieskończona

Remek 22.07.2021 08:44
Nawierzchnia jak "patchwork" - czuć każde łączenie i studzienki. Przypatrzcie się nawierzchni na prawym skrzyżowania Szpitalna - Rejowiecka na pasie w kierunku Lublina. Jak zwykle koleiny - już widać. Droga wygląda jak po doraźnym remoncie. Zobaczcie jak wyglądają drogi w innych miastach. Tyle było "rozmów" i negocjacji o pieniądzach to teraz wyegzekwujcie swoje prawa.

Inspektor Nadzoru 21.07.2021 21:09
Bohater! Po co ten kabaret? Proszę lepiej o interpretację jak usprawnić pracę urzędu. Są odbiory, usterki, poprawki. Budimex będzie chciał oddać budowę, poprawi żeby rozliczyć 100%.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama