Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:48
Reklama

Chełm: Radny dopytuje o buble

Radny Piotr Krawczuk vel Walczuk dopytuje władze miasta o to, kiedy wykonawca remontu drogi krajowej DK12 naprawi błędy wskazane w czasie odbiorów. Chodzi m.in. o zapewnienie właściwych odpływów. Interpelację w tej sprawie złożył na początku lipca.
Chełm: Radny dopytuje  o buble

Niestety, po intensywnych opadach deszczu wyszło na jaw, że kanalizacja burzowa na ulicy Rejowieckiej nie jest wydolna. Wody opadowe "stoją" na drodze, co - jak wskazuje radny - świadczy o tym, że coś jest nie tak z odpływami. Krawczuk vel Walczuk chce wiedzieć, w jakim terminie wykonawca zobowiązał się do poprawy błędnie wykonanych odcinków DK12.

Kolejny problem, jaki poruszył radny, dotyczy skrzyżowania Rejowieckiej z ulicą Szpitalną, a właściwie sygnalizacji świetlnej. Piotr Krawczuk vel Walczuk dopytuje, czy wykonawca zamierza przywrócić bezpieczny skręt w lewo z Szpitalnej i zielone strzałki do skrętu w prawo. Prosi też o synchronizację działania sygnalizacji świetlnych na całym odcinku ulicy Rejowieckiej, aby możliwe było przejechanie na tzw. „zielonej fali”.

- Poprawi to przepustowość ruchu i ograniczy tworzące się w godzinach szczytu zatory - przekonuje autor interpelacji.

Radny prosi też o rozważenie przywrócenia możliwości skrętu w lewo z ulic Judyma oraz Przejazdowej, tak jak to było możliwe przed remontem.

- Obecnie przyjęte rozwiązanie niepotrzebnie wydłuża dojazd dla jadących w stronę Dorohuska (z ulicy Judyma) oraz jadących w stronę Lublina (z ulicy Przejazdowej) i jednocześnie dodatkowo zwiększa i tak spore natężenie ruchu na skrzyżowaniu ulic Rejowieckiej ze Szpitalną, a także na rondzie ZWiN - wyjaśnia. - Po przebudowie, wyjazd w lewą stronę z obu tych ulic jest znacznie łatwiejszy niż przed remontem, a co za tym idzie, nie stwarza problemu ani poważnego zagrożenia.

Teraz czytane: Jagodne szykuje się do przeprowadzki do gminy Chełm

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Drogowiec 22.07.2021 09:11
Nic nie poprawi. Winna jest niweleta o mały pochyleniu podłużnym i odchyłki przy wykonaniu nawierzchni. 50% łuków żle zaprojektowano i samochody nie wyrabiają teraz BDX poprawi a po odbiorze powie, że winni są kierowcy i nie będzie poprawiał. Za poprawki będzie chciał dodatkowych pieniędzy szantażując Miasto , że jeżeli poprawki wykona inna firma niż BDX to Oni wycofują gwarancję.

AS 22.07.2021 08:52
Jak tu odbierać prace jak robota nieskończona

Remek 22.07.2021 08:44
Nawierzchnia jak "patchwork" - czuć każde łączenie i studzienki. Przypatrzcie się nawierzchni na prawym skrzyżowania Szpitalna - Rejowiecka na pasie w kierunku Lublina. Jak zwykle koleiny - już widać. Droga wygląda jak po doraźnym remoncie. Zobaczcie jak wyglądają drogi w innych miastach. Tyle było "rozmów" i negocjacji o pieniądzach to teraz wyegzekwujcie swoje prawa.

Inspektor Nadzoru 21.07.2021 21:09
Bohater! Po co ten kabaret? Proszę lepiej o interpretację jak usprawnić pracę urzędu. Są odbiory, usterki, poprawki. Budimex będzie chciał oddać budowę, poprawi żeby rozliczyć 100%.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama