Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:19
Reklama

Chełm: Śmietnik na ulicach i skwerach

- W mieście jest brudno. Wszędzie walają się śmieci, a kosze są przepełnione - mówi oburzona chełmianka.- Widać to zwłaszcza po weekendzie, a właściwie już w niedzielę. To kolejne zgłoszenie w sprawie bałaganu. Podobnych skarg wysłuchujemy od naszych Czytelników niemal codziennie. Sprzątaniem miasta ponownie ma się zająć MPGK.
Chełm: Śmietnik na ulicach i skwerach

Kobieta, która tym razem zgłosiła się do naszej redakcji, wracała do domu pieszo z cmentarza komunalnego przy ul. Mościckiego. 

- Pierwsze śmieci dostrzegłam zaraz po wyjściu z cmentarza. W niskopiennych krzewach między boksami handlowymi a ulicą powtykane były butelki, puszki, plastikowe kubki. Im dalej w miasto, tym było gorzej - relacjonuje nam oburzona chełmianka. -  Na krótkim odcinku w kierunku ul. Wolności naliczyła ponad 30 butelek na zieleńcach. Wygląda na to, że o czystość w mieście nikt nie dba.

- Trawa na skarpie przy al. 3 maja, w pobliżu nowego ronda, była wykoszona. Koszenie odsłoniło jednak śmietnik. Co kilka metrów leżały butelki po wódce, albo różne plastiki - dopowiada nasza Czytelniczka. - Oburza mnie niechlujstwo służb odpowiedzialnych za sprzątanie miasta, ale nie mniej jestem zła na ludzi, którzy wyrzucają śmieci i butelki gdzie popadnie. Jak można tak nie dbać o najbliższe otoczenie?

Inna Czytelniczka przysłała nam zdjęcie kosza na śmieci przy ul. Lubelskiej. Odpady wysypują się z niego na chodnik. Widać, że dawno nie był opróżniany.

- Ludzie starają się utrzymywać porządek, bo jak widać - wyrzucają swoje odpady do kosza, ale co z tego, skoro śmietniczka aż kipi? - pyta zdenerwowana pani Bożena. - Takie kosze nie są zbyt dobrą wizytówką naszego miasta.

Wizytówką w niedzielne przedpołudnie nie był ostatnio też plac Łuczkowskiego, który wręcz tonął w śmieciach. Wygląda na to, że służby porządkowe zapomniały posprzątać... Telefonów w sprawie bałaganu, śmieci i niewykoszonej trawy odbieramy od mieszkańców naprawdę sporo. Chełmianie proszą o interwencje w urzędzie, ponieważ sami nie bardzo wiedzą, do kogo mają się zgłosić.

Jest szansa, że w mieście znów może zapanować ład i porządek. Jak poinformował nas Damian Zieliński z gabinetu prezydenta, utrzymaniem czystości w mieście znowu będzie się zajmować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W ubiegłym tygodniu spółka przejęła obowiązki związane z letnim utrzymaniem czystości. Wcześniej było to w gestii Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

- Zakres umowy obejmuje utrzymanie czystości ulic, placów, skwerów oraz opróżnianie śmietniczek ulicznych. Przedsiębiorstwo planuje systemowe oczyszczanie terenów publicznych, zdając sobie sprawę z istoty poprawy wizerunku przestrzeni miejskiej w kontekście zbliżających się wydarzeń i wzmożonego ruchu turystycznego - informuje Katarzyna Langiewicz z Biura Obsługi Spółki. - Spółka z niepokojem i troską śledzi pojawiające się w lokalnych mediach i portalach społecznościowych doniesienia o miejscach szczególnie zanieczyszczonych.

Miejsca wymagające nagłej interwencji porządkowej można zgłosić do Zakładu Oczyszczania Miasta pod nr tel. 82 565 44 93.

- Pamiętajmy jednak, że samo wprowadzenie dodatkowych rozwiązań nie poprawi wizerunku miasta - nasze otoczenie świadczy o mieszkańcach i ich kulturze. W dużej mierze to od nas, chełmian, zależy czy otaczające nas środowisko będzie czyste i przyjazne, ponieważ utrzymanie porządku wymaga zaangażowania wszystkich mieszkańców. Warto też zadbać o ład i porządek w sąsiedztwie budynków mieszkalnych i o zieleń wokół posesji - dodaje Langiewicz.

Teraz czytane: Motolotniarz-przemytnik spadł w gminie Żmudź i zaginął

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Chełmianin 30.07.2021 22:26
Ja z domku musze sam wywieźć graty na Bieławin. Wynająć samochód, przyczepę albo czekać na termin odbioru a hrabiostwo z bloków wyniesie pod blok i płacze że nie zabrane. A walające się śmieci i przepełnione śmietniki to problem wychowania. Zjadłeś kebaba a śmietnik pełny to zanieś papierek do kebaba albo zabierz do innego pustego a nie kładziesz na wierzchu góry śmieci.

i dobrze 20.07.2021 21:01
MPGK zajmuje się już drugi tydzień sprzątaniem miasta. Syf jak był tak jest. Nie ma kto sprzątać w tej firmie, bo pracowników nie szanujom. Jak człowiek śmieci zbiera to jak smiecie w firmie traktujom ci z biura.

olo 31.07.2021 21:44
nie chciało się nosić teczki - trzeba opróżniać śmietniczki

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama