Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:27
Reklama

Gm. Żmudź: Wygrał z policją spór o maseczkę

Sąd Rejonowy w Chełmie II uniewinnił mężczyznę, który nie założył maseczki, przebywając w komisariacie policji w Żmudzi. Obywatel nie tylko wywinął się od mandatu, ale też ma satysfakcję, że udowodnił, iż niesłusznie go obwiniano.
Gm. Żmudź: Wygrał z policją spór o maseczkę

Mieszkaniec gminy Żmudź trafił do sądu dlatego, że "nie dopełnił obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy, albo kasku ochronnego". Co ciekawe, miało to miejsce w komisariacie. 3 września 2020 roku zeznawał jako świadek.

- Jeden z policjantów mnie wysłuchiwał. Nie żądał, bym założył maseczkę. W tym czasie wszedł inny funkcjonariusz, który widocznie coś do mnie miał, bo powiedział od razu, że będzie mandat - relacjonuje pan Kamil. - Nie musiałem mieć maseczki. W tym czasie jeszcze nie była obowiązkowa. Jestem astmatykiem i w maseczce się duszę, a nie miałem przy sobie inhalatora - dodaje.

Pan Kamil nie przyjął mandatu i sprawa została skierowana do sądu. Jak twierdzi, nie poinformowano go, jakiej wysokości będzie mandat. Mimo to, na pierwszej rozprawie proponowano mu ugodę i obniżenie kary o 50 proc. Sugerowano mu, by ofertę przyjął , bo jest bardzo dobra.

- Jestem niewinny. W tym czasie obowiązywały przepisy mówiące, że maseczki mają nosić osoby chore lub podejrzane o zachorowanie. Ja miałem testy robione dwa tygodnie wcześniej i nie byłem chory - podkreśla pan Kamil. Zapowiada, że tym razem to on wniesie pozew do sądu przeciwko funkcjonariuszowi, bo niesłusznie chciał go ukarać. Będzie się domagał odszkodowania.

Wyrok w powyższej sprawie zapadł 25 maja. Jak wynika z wyjaśnień wiceprezes sądu Magdaleny Flis, wynikał on z ówczesnego stanu prawnego - "art. 54 kodeksu wykroczeń (który to czyn zarzucono obwinionemu) do dnia 29 listopada 2020 r. nie mógł stanowić podstawy do ukarania za brak założenia maseczki ochronnej". W wydziale karnym II Sądu Rejonowego w Chełmie nie wydano innych wyroków uniewinniających z art. 54.

Teraz czytane: Nie ma świadków tragedii


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama