Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 15:46
Reklama

Lepiej znają angielski niż polski?

Najwyższe wyniki z matury wśród miejskich szkół średnich ma I LO w Chełmie. Na drugim miejscu jest II LO. Jeśli chodzi o technika, najlepiej maturę napisali wychowankowie Zespołu Szkół Technicznych. Co ciekawe, tegorocznym maturzystom najlepiej poszedł egzamin z języka angielskiego...
Lepiej znają angielski niż polski?
Autor: Fot. Pixabay

W I LO w Chełmie egzamin dojrzałości zdało 186 osób. Poprawkę w sierpniu będzie miało dziesięciu uczniów. Nie było osób, które oblałyby egzamin z dwóch przedmiotów. Procentowo zdawalność w ogólniaku wyliczona została na 95 proc. Średnia z języka polskiego to 64 proc.,  z matematyki - 77 proc., z języka angielskiego - 87 proc.

Dreszerczycy lepiej poradzili sobie z egzaminem z matematyki niż z języka ojczystego. Średnia z tego przedmiotu w II LO to 64 proc. Wynik z języka polskiego to 63 proc, a z angielskiego - 86 proc. Średnia szkoły wynosi 71 proc. Egzamin zdało 171 osób. Poprawkę ma dziesięć osób. Średnia wyników egzaminów wyniosła 71 proc.

W IV LO maturę zdały 73 osoby, trzy będą musiały spróbować jeszcze raz w przyszłym roku. Poprawkę w sierpniu zdawać będzie 19 osób. Zdawalność w tym liceum wyliczono na 78 proc. Egzamin z polskiego maturzyści napisali na 51 proc., z matematyki na 48 proc.  a z angielskiego na 65 proc. Średnia wyników egzaminów - 55 proc.

Maturę w liceum ekonomicznym, wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych, zdawało 39 osób. Pozytywnie zaliczyło ją 35. Czterech maturzystów nie zdało, jedenaście osób czeka w sierpniu poprawka. Średnia wyników to 57 proc., zdawalność wyliczono na 70 proc.

Wśród techników najlepiej spisali się maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych. Egzamin ma już za sobą 76 uczniów. 29 osób będzie poprawiać jeden z egzaminów w sierpniu, 18 osób nie zdało z dwóch przedmiotów. Uczniom technikum lepiej poszedł egzamin z matematyki - napisali go na 49 proc. Wynik szkoły z j. polskiego to 49 proc. Najlepiej maturzyści poradzili sobie z angielskim, wynik szkoły to 68 proc. Średni wynik egzaminu w ZST to 55 proc., a zdawalność ma na poziomie 61 proc.

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych maturę zdało 75 osób. Nie powiodło się 27 maturzystom. Poprawka w sierpniu czeka 41 osób. Zdecydowanie lepiej w Ekonomach poszedł egzamin z języka polskiego. Średnia z tego przedmiotu to 50 proc., z matematyki - 39 proc., z angielskiego - 53 proc. Zdawalność szkoły jest na poziomie 51 proc. , średnia wyników to 47 proc.

W technikum Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych maturę zdało 11 osób, oblało dziewięć, poprawkę ma 15 osób. Średnia szkoły z egzaminu z polskiego wynosi 42 proc, z matematyki - 37 proc., a z angielskiego - 68 proc. , co daje zdawalność na poziomie 29 proc. Średnia szkoły z egzaminów to 41 proc.

W Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich egzamin maturalny zdały 23 osoby, 38 musi podejść do matury jeszcze raz. Poprawkę ma 11 osób, co daje zdawalność na poziomie 29 proc. Średnia z egzaminu z języka ojczystego wynosi 36 proc., z matematyki  - 30 proc., a z angielskiego 43 proc.

W Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych maturę zdały 32 osoby, "odpadło" siedem osób. Poprawkę pisać będzie 13 uczniów. Zdawalność szkoły jest więc na poziomie 62 proc. Tegoroczni maturzyści lepiej poradzili sobie z językiem polskim (zdawalność na poziomie 51 proc.) niż z matematyką - 43 proc. Wynik z angielskiego to 57 proc. Średnia wyników egzaminów kształtuje się poziomie 50 proc.

Teraz czytane: Delta coraz bliżej


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama