Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:52
Reklama

Chełm: Do czego służą czerwone pasy?

Takie pytanie zadają sobie kierowcy, którzy podróżują wyremontowanym odcinkiem DK-12 w granicach miasta. Zastanawia ich funkcja, jaką właściwie pełnią czerwone pasy ciągnące się wzdłuż ulic Podgórze i Rampa Brzeska.
Chełm: Do czego służą czerwone pasy?

Takie rozwiązanie drogowe jest w Chełmie nowością, ale od wielu lat stosuje się je w wielu innych miastach, a także poza nimi. Do czego właściwie służą czerwone pasy?

- Pasy malowane na środku jezdni są to pasy manewrowe, które stosuje się na drogach z dużym ruchem tranzytowym - wyjaśnia Damian Zieliński z chełmskiego magistratu. - Kierowcy mogą z nich korzystać, gdy chcą zjechać we wjazd lub skręcić, nie blokując jednocześnie ruchu na głównej drodze.

Część kierowców błędnie uważa pasy manewrowe za pasy awaryjne lub powierzchnię wyłączoną z ruchu. Czerwone pasy świetnie zastępują także pasy przeznaczone do lewoskrętu, a nawet mają nad nimi tę przewagę, że pozwalają jednocześnie zjechać z drogi do posesji, jak i na nią wjechać.

Czytaj również: Diagności już wiedzą, jak obejdą nowe przepisy

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama