Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:25
Reklama

Chełm: Donosem w dyrektorkę Zespołu Szkół Technicznych

Ponad trzy tygodnie trwała kontrola miejskich urzędników w Zespole Szkół Technicznych. Chodziło ponoć o nieprawidłowości związane z wydatkowaniem pieniędzy na ośrodek wypoczynkowy szkoły, który znajduje się nad Jeziorem Białym. Skarga dotyczyła ostatnich pięciu lat.
Chełm: Donosem w dyrektorkę Zespołu Szkół Technicznych

Jak ustaliliśmy w urzędzie miasta, pracownicy biura kontroli UM Chełm w okresie od 2 do 24 czerwca sprawdzali dokumentację dotyczącą wydatkowania pieniędzy w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Chodziło ponoć m. in. o piach wożony do ośrodka nad Jeziorem Białym, który był zapłacony, a do Okuninki nie dojechał.

- Kontrola została wszczęta na wniosek nauczycieli placówki - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Nieprawidłowości dostrzegli podobno członkowie komisji socjalnej. Sęk w tym, że wcześniej nie kwestionowali wydatków szkoły z ZFŚS.

W związku z tym, że analiza dokumentacji została zakończona, pracownicy biura kontroli przygotowują wystąpienia pokontrolne. Dyrektor Barbara Baluk nie chce na razie rozmawiać o sprawie. 

- Czekam na podsumowanie kontroli i ewentualne zalecenia, wówczas będę mogła powiedzieć coś więcej - zapewnia.

Cała sytuacja wydaje się dosyć dziwna. Dlaczego, skoro nauczyciele mieli podejrzenia o nieprawidłowościach, wcześniej nigdzie tego nie zgłosili? Komu zależało na zdyskredytowaniu wieloletniej dyrektorki szkoły? Zwłaszcza, że Barbara Baluk zrezygnowała ze stanowiska. O tym, czy kontrolujący rzeczywiście dopatrzyli się jakichś nieprawidłowości, dowiemy się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Do sprawy wrócimy.

Teraz czytane: Wygaszane liceum w Dubience rekrutuje uczniów - starostwo dowiedziało się o tym od naszego dziennikarza

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama