Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:08
Reklama

Przejechała człowieka, ale jest niewinna

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku w Raciborowicach Kolonii. Kierująca audi 34-latka przejechała leżącego na jezdni 52-letniego mężczyznę i odjechała. Gdy wróciła sprawdzić, co się stało, przeżyła szok. Tłumaczyła, że była przekonana, iż na jezdni leżało zwierzę. Rannego mężczyzny nie udało się uratować. Śledczy uznali jednak, że to nie kierująca zawiniła...
Przejechała człowieka, ale jest niewinna

Na kobiecie mógł ciążyć zarzut spowodowania wypadu ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Śledczy analizowali sprawę ponad pół roku. Zgromadzono szereg materiałów, przesłuchano wielu świadków, przeprowadzono oględziny auta, biegli sporządzili opinie, przeprowadzono też retrospekcję zdarzenia z 14 grudnia ub. roku.

Mieszkanka gminy Uchanie przejeżdżała przez Raciborowice Kolonię przed godziną 17. W pewnym momencie najechała na coś na drodze, ale się nie zatrzymała. Z uzyskanych wstępnie przez policję informacji wynikało, że uciekła z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, że niedostatecznie obserwowała drogę, w wyniku czego prawdopodobnie przejechała leżącego na jezdni pieszego 52-latka z gminy Białopole. Tłumaczyła się później, że była przekonana, iż na jezdni leżało jakieś zwierzę. Po krótkim czasie jednak wróciła, żeby się upewnić.

Na miejsce wypadku przywiozła ją siostra. Kobiety zauważyły uszkodzony zderzak i stwierdziły, że 34-latka musiała w coś uderzyć. Chciały sprawdzić, co tak naprawdę się stało. W tym czasie na drodze pracowała już policyjna ekipa...

Mundurowych i ratowników medycznych wezwali mieszkańcy, którzy zauważyli z okna odjeżdżające powoli auto i leżącego na jezdni człowiek. Próbowali go nawet reanimować. Nie udało się jednak ani im, ani ratownikom medycznym przywrócić życia ciężko rannego mężczyzny. Zmarł na miejscu. 34-latka, kierująca audi, została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Wiadomo było, że podczas wypadku była trzeźwa.

Zlecono sekcję zwłok denata. Ponoć świadkowie widzieli wcześniej, że mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wałęsał się po ulicy. Jak się okazało, miał w momencie zdarzenia 3,23 promila alkoholu w organizmie.

Kobieta złożyła zeznania i została zwolniona. Usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Była pod dozorem policji. Groziło jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Biegły ustalił jednak, że kierująca audi nie miała możliwości uniknięcia wypadku i nie naruszyła zasad bezpieczeństwa na drodze. Tego dnia padał deszcz, jezdnia była mokra, niełatwo było zahamować. Na dodatek ułożenia ciała pieszego mogło ją zmylić, przypominało np. truchło dzika. Śledczy uznali, że brak znamion przestępstwa. Kobieta odjechała, bo działała pod wpływem silnego stresu, ale wróciła na miejsce zdarzenia. Ponieważ nie miała świadomości, że przejechała człowieka, nie można też stwierdzić, że nie udzieliła mu pomocy - uznali specjaliści.

Wobec braku znamion czynu zabronionego, sprawę kilka dni temu umorzono.

Czytaj również: "Kasa na wycieraczkę, albo wybuchnie bomba!" - groźnie przy ul. Siedleckiej w Chełmie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kazio 07.07.2021 11:53
Odjechała z miejsca wypadku i nawet nie zadzwoniła po pogotowie i jest niewinna?

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama