Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:03
Reklama

Chełm: Budżet obywatelski dla naiwnych?

Nasz Czytelnik jest rozgoryczony i zrezygnowany. Od lat angażował się w budżet obywatelski, składał wnioski, promował, jednak pomysły, które nawet przechodziły w głosowaniu, i tak nie były realizowane. Powody, jego zdaniem, były niestety błahe, a tłumaczenie urzędników nieudolne.
Chełm: Budżet obywatelski dla naiwnych?

- Okazało się, że wiele projektów czekających na realizację zostało niewykonanych z różnych, raczej mało realnych powodów np. Naukowy Plac Zabaw na terenie SP nr 8. Powód - brak wykonawcy - przytacza nasz Czytelnik, który chce pozostać anonimowy.

 Ponadto twierdzi, że w dwóch ostatnich edycjach budżetu obywatelskiego wszystkie projekty, które nie były przychylne urzędowi miasta, zostały odrzucone bez podania konkretnej przyczyny.

- Miasto powoływało się na zapis w regulaminie, że ma odmienne plany wobec danego obiektu. Najciekawszy jest w tym wszystkim fakt, że odrzucane projekty były kontynuacją projektów wybranych do realizacji rok wcześniej  - tłumaczy nasz rozmówca. - W poprzednich latach nie było przeciwwskazań, w kolejnych już tak.

Jako przykład mężczyzna podaje park międzyosiedlowy. Miasto nie realizowało pomysłów mieszkańców z nim związanych, ponieważ postanowiło ubiegać się o dofinansowanie jego rewitalizacji. Na razie nic w tej sprawie się jednak nie zadziało.

- Z tych właśnie powodów nie zostały wykonane żadne projekty wybrane we wcześniejszych edycjach w obrębie tego samego obiektu między innymi: tężnia solankowa, plac zabaw- Strefa Malucha. Byłoby to w miarę logiczne, jakby miasto otrzymało już te środki, ale urząd jedynie się o nie starał. Finalnie miasto nie otrzymało żadnych pieniędzy. Wszystkie próby spełzły na niczym, a działania mieszkańców zostały zignorowane - twierdzi rozczarowany chełmianin.

 Z kolei Damian Zieliński z gabinetu prezydenta informuje, że wniosek złożony przez miasto został oceniony pozytywnie i ratusz wciąż czeka na informację dotyczącą tego, czy dofinansowanie zostanie przyznane.

Zdaniem naszego rozmówcy, miasto realizuje głównie te projekty BO, które pokrywają się z planami remontowymi urzędu. 

- Wygląda na to, że chce tym sposobem wyremontować chodniki i ulice w mieście. Z mojego punktu widzenie budżet obywatelski ma inne cele. A teraz to jest zabawa dla naiwnych i mydlenie oczu mieszkańców - podsumowuje.

Teraz czytane: Dwóch chełmskich diagnostów "wróżyło" badania techniczne samochodów

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama