Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:54
Reklama

Miasto ulży przedsiębiorcom

Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości firm, które inwestują i tworzą w mieście nowe miejsca pracy. Ma to być zachęta dla przedsiębiorców do prowadzenia i rozwijania działalności w Chełmie. Dotyczy to niewielkich przedsiębiorstw.
Miasto ulży przedsiębiorcom

Z ulgi mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy tworzą nowe miejsca pracy i inwestują w rozwój swojej firmy. Zwolnienie od podatku na 24 miesiące przysługuje mikro przedsiębiorcy, który utworzy co najmniej jedno nowe miejsce pracy, jeśli zdecyduje się na stworzenie dwóch, to zostanie zwolniony z podatku na 36 miesięcy.

Dla małych przedsiębiorców propozycja jest nieco inna. Aby zdobyć zwolnienie z podatku na 2 lata, firma musi stworzyć co najmniej 4 nowe miejsca pracy. Aby miasto zwolniło małego przedsiębiorcę na 36 miesięcy, ten musi zorganizować 8 nowych miejsc pracy. O ulgę może powalczyć też średnia firma. Aby uzyskać zwolnienie z podatku na 2 lata, musi wykazać utworzenie co najmniej dziesięciu nowych miejsc pracy. Jeśli miejsc pracy będzie 20, zwolnienie z podatku ma obowiązywać przez 36 miesięcy.

Uchwała dotyczy także pozostałych firm, jednak aby otrzymać zwolnienie na 24 miesiące, muszą one utworzyć 40 nowych miejsc pracy, zwolnienie na 36 miesięcy można sobie zapewnić zatrudniając, 80 osób. 

- Podjęcie uchwały zmniejszającej obciążenia podatkowe od nieruchomości będzie stanowiło dodatkową zachętę do realizacji nowych inwestycji na terenie miasta Chełm, zwiększy atrakcyjność miasta dla nowych inwestorów i przyczyni się do utworzenia nowych miejsc pracy - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Radni nie mieli wątpliwości, że kierunek jest słuszny i jednomyślnie przyjęli dokument. Ilu przedsiębiorców skorzysta z uchwalonych ulg, czas pokaże.

Teraz czytane: Budżet obywatelski w Chełmie dla naiwnych?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama