Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 08:04
Reklama

Miasto ulży przedsiębiorcom

Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości firm, które inwestują i tworzą w mieście nowe miejsca pracy. Ma to być zachęta dla przedsiębiorców do prowadzenia i rozwijania działalności w Chełmie. Dotyczy to niewielkich przedsiębiorstw.
Miasto ulży przedsiębiorcom

Z ulgi mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy tworzą nowe miejsca pracy i inwestują w rozwój swojej firmy. Zwolnienie od podatku na 24 miesiące przysługuje mikro przedsiębiorcy, który utworzy co najmniej jedno nowe miejsce pracy, jeśli zdecyduje się na stworzenie dwóch, to zostanie zwolniony z podatku na 36 miesięcy.

Dla małych przedsiębiorców propozycja jest nieco inna. Aby zdobyć zwolnienie z podatku na 2 lata, firma musi stworzyć co najmniej 4 nowe miejsca pracy. Aby miasto zwolniło małego przedsiębiorcę na 36 miesięcy, ten musi zorganizować 8 nowych miejsc pracy. O ulgę może powalczyć też średnia firma. Aby uzyskać zwolnienie z podatku na 2 lata, musi wykazać utworzenie co najmniej dziesięciu nowych miejsc pracy. Jeśli miejsc pracy będzie 20, zwolnienie z podatku ma obowiązywać przez 36 miesięcy.

Uchwała dotyczy także pozostałych firm, jednak aby otrzymać zwolnienie na 24 miesiące, muszą one utworzyć 40 nowych miejsc pracy, zwolnienie na 36 miesięcy można sobie zapewnić zatrudniając, 80 osób. 

- Podjęcie uchwały zmniejszającej obciążenia podatkowe od nieruchomości będzie stanowiło dodatkową zachętę do realizacji nowych inwestycji na terenie miasta Chełm, zwiększy atrakcyjność miasta dla nowych inwestorów i przyczyni się do utworzenia nowych miejsc pracy - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Radni nie mieli wątpliwości, że kierunek jest słuszny i jednomyślnie przyjęli dokument. Ilu przedsiębiorców skorzysta z uchwalonych ulg, czas pokaże.

Teraz czytane: Budżet obywatelski w Chełmie dla naiwnych?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama