Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełmscy kupcy rozgoryczeni

Od czerwca obowiązują nowe zasady na łączniku przy ul. Popiełuszki. Prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich wydzierżawił ten teren od miasta i pobiera od handlujących opłaty. Kupcy z hali targowej są oburzeni takim rozwiązaniem.
Chełmscy kupcy rozgoryczeni

Prezes Artur Juszczak wydzierżawił od miasta łącznik i opracował regulamin, w jaki sposób można z niego korzystać - informowaliśmy o tym przed tygodniem. Chodzi oczywiście o handel. I to najbardziej oburzyło kupców, którzy od lat zabiegają o wprowadzenie w tym miejscu całkowitego zakazu sprzedaży. Ich zdaniem prezes działa na niekorzyść kupców, którzy mają wykupione od spółki boksy handlowe, przyzwalając na handel konkurencji. Twierdzą, że stoiska nie spełniają wymogów sanitarnych, stanowią nieuczciwą konkurencję i zagrażają ich interesom.

- Teren wydzierżawiliśmy na razie na miesiąc. Chcę się przekonać, jak to wszystko będzie funkcjonowało. Przez te kilka dni nie mieliśmy żadnych problemów z handlującymi, stosują się do regulaminu - tłumaczy prezes Juszczak. - Prawdopodobnie umowę dzierżawy przedłużymy z miastem do końca roku.

Prezes targowisk zapewnia, że jeśli ktoś chciałby porozmawiać na temat tego rozwiązania, serdecznie zaprasza. - Jestem otwarty na dialog. Do tej pory nikt jednak do nas nie przyszedł z uwagami - podkreśla.

Obecnie na terenie Chełma, podobnie jak w innych miastach, nie ma opłaty targowej. To decyzja rządu, który z powodu pandemii postanowił odciążyć handlujących. Miasto otrzymuje z tego tytułu rekompensatę. Przepis ten ma obowiązywać do końca roku. Co dalej? Być może wówczas władze miasta podejmą decyzję o całkowitym zniesieniu opłaty targowej. Na razie nic na ten temat nie wiadomo. Jeśli opłata wróci, handlujący na łączniku będą płacić podwójnie: raz - za handel, dwa - za dzierżawę.

Teraz czytane: Potrącił śmiertelnie 10-latka - dostał rok więzienia w zawieszeniu

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama