Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:23
Reklama

Skazany za śmierć dziecka

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz tysiąc złotych nawiązki dla rodziców zmarłego 10-latka – taki wyrok usłyszał ostatecznie 46-letni mężczyzna, który wjechał w dzieci bawiące się na poboczu. Decyzja sądu jest już prawomocna.
Skazany za śmierć dziecka

Jak pisaliśmy, do zdarzenia doszło 20 czerwca 2019 r. Był to pierwszy dzień wakacji i Boże Ciało. Chłopiec z Chełma wraz z rodzicami i siostrą przyjechał do dziadków. Miał spędzić u nich wakacje.

Przed południem z całą rodziną uczestniczył w procesji. Po uroczystościach wszyscy wrócili do domu. Starsi odpoczywali w ogrodzie, a 10-latek poszedł bawić się z dziećmi nieopodal domu.

Nie minęło wiele czasu, gdy usłyszeli huk. Pobiegli zobaczyć, co się stało. Chłopiec został potrącony przez audi, którym jechał znajomy rodziny. 10-latek doznał bardzo poważnych urazów. Mimo natychmiast podjętej reanimacji nie dało się go uratować.

46-letni kierowca, który kiedyś mieszkał w gminie Uchanie, tego dnia przyjechał do rodziny, by spędzić tu długi czerwcowy weekend. Tłumaczył, że gdy dojeżdżał, nie widział dzieci, a gdy już je zauważył, nie zdążył zahamować. Potem wyjaśniał śledczym, że oślepiło go słońce. Wiadomo, że podczas zdarzenia był trzeźwy.

Mężczyzna został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz tysiąc złotych nawiązki. Rodzina się od tego wyroku odwołała. Sąd apelacyjny jednak kilka dni temu utrzymał w mocy decyzję sądu pierwszej instancji.

Czytaj także: Dziecko lub zwierzę w nagrzanym samochodzie - czy możemy zbić szybę?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Czytelnik 10.06.2021 14:38
"46-letni kierowca, który kiedyś mieszkał w gminie Uhanie, tego dnia przyjechał " Uhanie. To jakaś nowa miejscowość chyba.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama