Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:41
Reklama

Skazany za śmierć dziecka

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz tysiąc złotych nawiązki dla rodziców zmarłego 10-latka – taki wyrok usłyszał ostatecznie 46-letni mężczyzna, który wjechał w dzieci bawiące się na poboczu. Decyzja sądu jest już prawomocna.
Skazany za śmierć dziecka

Jak pisaliśmy, do zdarzenia doszło 20 czerwca 2019 r. Był to pierwszy dzień wakacji i Boże Ciało. Chłopiec z Chełma wraz z rodzicami i siostrą przyjechał do dziadków. Miał spędzić u nich wakacje.

Przed południem z całą rodziną uczestniczył w procesji. Po uroczystościach wszyscy wrócili do domu. Starsi odpoczywali w ogrodzie, a 10-latek poszedł bawić się z dziećmi nieopodal domu.

Nie minęło wiele czasu, gdy usłyszeli huk. Pobiegli zobaczyć, co się stało. Chłopiec został potrącony przez audi, którym jechał znajomy rodziny. 10-latek doznał bardzo poważnych urazów. Mimo natychmiast podjętej reanimacji nie dało się go uratować.

46-letni kierowca, który kiedyś mieszkał w gminie Uchanie, tego dnia przyjechał do rodziny, by spędzić tu długi czerwcowy weekend. Tłumaczył, że gdy dojeżdżał, nie widział dzieci, a gdy już je zauważył, nie zdążył zahamować. Potem wyjaśniał śledczym, że oślepiło go słońce. Wiadomo, że podczas zdarzenia był trzeźwy.

Mężczyzna został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz tysiąc złotych nawiązki. Rodzina się od tego wyroku odwołała. Sąd apelacyjny jednak kilka dni temu utrzymał w mocy decyzję sądu pierwszej instancji.

Czytaj także: Dziecko lub zwierzę w nagrzanym samochodzie - czy możemy zbić szybę?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Czytelnik 10.06.2021 14:38
"46-letni kierowca, który kiedyś mieszkał w gminie Uhanie, tego dnia przyjechał " Uhanie. To jakaś nowa miejscowość chyba.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama