Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:13
Reklama

Chełm chce być stolicą

I to nie byle jaką, bo... rowerową! Chełm jest jednym z 50 miast, które powalczą o ten zaszczytny tytuł. Wygra to, które "wykręci" na dwóch kółkach najwięcej kilometrów.
Chełm chce być stolicą

W tym plebiscycie potrzebna jest pomoc wszystkich mieszkańców miasta, którzy lubią spędzać czas wolny na dwóch kółkach. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać na telefon darmową aplikację "Aktywne Miasta" (dostępna m.in. w sklepie Google), a następnie wybrać jedno z miast, dla którego chcemy generować rowerowe kilometry. W naszym przypadku będzie to rzecz jasna Chełm! Nie ma co odkładać tego na później, bo zbieranie kilometrów potrwa tylko do końca czerwca. Co ciekawe, wszystkie miasta, które wezmą udział w  rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, na okres 3 lat otrzymają dostęp do szerszej wersji aplikacji "Aktywne Miasta". Umożliwi to samorządom tworzenie gier miejskich, udostępnianie tras swoim użytkownikom, oferowanie zniżek u partnerów z regionu czy też zamieszczanie lokalnych informacji rekreacyjno-sportowych.

Co dalej, po zainstalowaniu aplikacji? Wsiadamy na rower i "kręcimy" kilometry dla Niedźwiedziego Grodu. Każda przejechana trasa to krok bliżej do tytułu. Wygra miasto, którego cykliści zrobią najwięcej kilometrów. Do udziału w zabawie oficjalnie przystąpiły m.in.: Biała Podlaska, Chorzów, Gorzów Wielkopolski, Inowrocław, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Kraków, Przemyśl, Słupsk, Sopot, Toruń itd.

Ideą przewodnią projektu jest aktywność fizyczna i dobra zabawa. Jednakże organizatorzy nie zapomnieli też o nagradzaniu najbardziej zaangażowanych. Na zwycięskie miasto czeka puchar, który od dwóch lat jest w rękach Nowej Soli - zwycięzcy dwóch poprzednich edycji. Puchary trafią również do miast – liderów w klasyfikacji miast pod względem liczby ludności. Z kolei trzy pierwsze miasta w rankingu rywalizacji otrzymają stacje naprawcze. Na rowerzystów czekają też nagrody indywidualne, gwarantowane w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz przygotowane przez organizatorów lokalnych. 

Na razie liderem rankingu jest Biała Podlaska, ale miejmy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu chełmian to się szybko zmieni.

Teraz czytane: Najbogatsza gmina powiatu chełmskiego? Pomoc społeczna nie ma tam komu pomagać

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kerr 10.06.2021 05:04
Śmieszny tytuł: przecież w Chełmie praktycznie nie ma ścieżek rowerowych :)

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama