Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm chce być stolicą

I to nie byle jaką, bo... rowerową! Chełm jest jednym z 50 miast, które powalczą o ten zaszczytny tytuł. Wygra to, które "wykręci" na dwóch kółkach najwięcej kilometrów.
Chełm chce być stolicą

W tym plebiscycie potrzebna jest pomoc wszystkich mieszkańców miasta, którzy lubią spędzać czas wolny na dwóch kółkach. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać na telefon darmową aplikację "Aktywne Miasta" (dostępna m.in. w sklepie Google), a następnie wybrać jedno z miast, dla którego chcemy generować rowerowe kilometry. W naszym przypadku będzie to rzecz jasna Chełm! Nie ma co odkładać tego na później, bo zbieranie kilometrów potrwa tylko do końca czerwca. Co ciekawe, wszystkie miasta, które wezmą udział w  rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, na okres 3 lat otrzymają dostęp do szerszej wersji aplikacji "Aktywne Miasta". Umożliwi to samorządom tworzenie gier miejskich, udostępnianie tras swoim użytkownikom, oferowanie zniżek u partnerów z regionu czy też zamieszczanie lokalnych informacji rekreacyjno-sportowych.

Co dalej, po zainstalowaniu aplikacji? Wsiadamy na rower i "kręcimy" kilometry dla Niedźwiedziego Grodu. Każda przejechana trasa to krok bliżej do tytułu. Wygra miasto, którego cykliści zrobią najwięcej kilometrów. Do udziału w zabawie oficjalnie przystąpiły m.in.: Biała Podlaska, Chorzów, Gorzów Wielkopolski, Inowrocław, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Kraków, Przemyśl, Słupsk, Sopot, Toruń itd.

Ideą przewodnią projektu jest aktywność fizyczna i dobra zabawa. Jednakże organizatorzy nie zapomnieli też o nagradzaniu najbardziej zaangażowanych. Na zwycięskie miasto czeka puchar, który od dwóch lat jest w rękach Nowej Soli - zwycięzcy dwóch poprzednich edycji. Puchary trafią również do miast – liderów w klasyfikacji miast pod względem liczby ludności. Z kolei trzy pierwsze miasta w rankingu rywalizacji otrzymają stacje naprawcze. Na rowerzystów czekają też nagrody indywidualne, gwarantowane w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz przygotowane przez organizatorów lokalnych. 

Na razie liderem rankingu jest Biała Podlaska, ale miejmy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu chełmian to się szybko zmieni.

Teraz czytane: Najbogatsza gmina powiatu chełmskiego? Pomoc społeczna nie ma tam komu pomagać

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kerr 10.06.2021 05:04
Śmieszny tytuł: przecież w Chełmie praktycznie nie ma ścieżek rowerowych :)

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama