Utonięcie zostało umorzone

  • 27.12.2019, 11:34
  • TWA
Utonięcie zostało umorzone
30-letni mieszkaniec Władysławowa utonął, bo był pod znacznym działaniem alkoholu. Śledczy stwierdzili, że nikt nie przyczynił się do jego śmierci i umorzyli postępowanie w tej sprawie.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny rozpoczęły się w środę, 28 sierpnia. Wczasowicze wypoczywający na plaży w pobliżu ośrodka Poczty Polskiej spostrzegli, że około 30 metrów od brzegu ktoś prawdopodobnie tonie. Zaalarmowano ratowników i policję. Rozpoczęły się poszukiwania. Do akcji zostali zaangażowani również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Z kilku łodzi przeszukiwano teren jeziora oraz rosnące na obrzeżach trzciny, ale bezskutecznie. W czwartek ogłoszono akcję poszukiwawczą tzw. trzeciego stopnia, czyli z udziałem płetwonurków, którzy przeczesywali dno jeziora. I to nic nie dało. W piątek poszukiwania kontynuowano.

Jeszcze tego samego dnia wyjaśniła się zagadka, kim jest poszukiwany mężczyzna. Na komendę zgłosiła się żona mieszkańca Władysławowa. Poinformowała, że ostatnio przebywał nad Jeziorem Białym. Dzień później dyżurny włodawskiej policji otrzymał zgłoszenie, że wczasowicze dostrzegli ciało dryfujące w wodzie. Jak się okazało, to był zaginiony kilka dni wcześniej 30-letni mieszkaniec woj. pomorskiego.

Sekcja zwłok wykazała, że wypił sporą ilość alkoholu przed wejściem do wody, a przyczyną śmierci było utonięcie. Ponadto w miejscu, gdzie prawdopodobnie doszło do tragedii, nie ma wyznaczonego kąpieliska, a co za tym idzie, także ratowników, którzy mogliby natychmiast zareagować.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe