Wielka przemiana Włodawy

  • 17.09.2018, 12:15
  • tsa
Wielka przemiana Włodawy
Stworzenie miejskiego centrum monitoringu, remont parku przy cerkwi, kompleksowa przebudowa rynku starego miasta oraz zagospodarowanie terenu po dawnej jednostce wojskowej. Takie są założenia projektu rewitalizacji we Włodawie. Wniosek został dobrze oceniony przez urząd marszałkowski i miasto uzyska dofinansowanie.

W ramach miejskiego centrum monitoringu powstanie 38 tzw. punktów monitoringu. Obejmą one miejsca, gdzie bezpieczeństwo mieszkańców Włodawy może być zagrożone. Zostaną tam zamontowane 82 kamery. Obsługą systemu zajmie się straż miejska. Na ścianie jednego z jej pomieszczeń zawiśnie 9 dużych telewizorów LED o wysokiej rozdzielczości. Biuro ma być doposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy, serwery i oprogramowanie umożliwiające identyfikację osób oraz tablic rejestracyjnych samochodów.

Odnowy doczeka się również park przy cerkwi. Na ponad 2 tys. mkw. powstaną nowe tereny zieleni, alejki, ogrodzenie, oświetlenie i plac zabaw.

Nowy wygląd i funkcjonalność zyska włodawski rynek. Wybudowane zostaną dwie fontanny (fontanna trzech kultur i tzw. dry plaza). Wewnątrz Czworoboku powstanie amfiteatr. Prawie 500 mkw. wyznaczono na zieleńce. Całość zostanie dopełniona podświetleniem z projektorów. Ponadto przewidziano kilkanaście stylowych, drewnianych straganów wystawienniczych, które wpiszą się w klimat miasta i jego zabytkowej zabudowy. Mają być wykorzystywane podczas organizacji Festiwalu Trzech Kultur, Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem, a także podczas festynów produktów regionalnych czy świątecznych jarmarków.

Z kolei władze starostwa powiatowego zagospodarują teren po dawnej jednostce wojskowej. Istniejący tam budynek zostanie kompleksowo zmodernizowany. Będzie w nim centrum usług społecznych, gdzie świadczone będą usługi socjalne, o charakterze profilaktycznym, aktywizującym i interwencyjnym. Wsparciem objęte zostaną szczególnie osoby starsze, niepełnosprawne oraz cierpiące na różne zaburzenia.

Na terenie byłej jednostki ulokują się: Powiatowy Ośrodek Wsparcia, filia Domu Pomocy Społecznej w Różance, Dzienny Dom Opieki Medycznej. Ponadto działka o powierzchni prawie 600 mkw. zostanie udostępniona pod działalność gospodarczą dla tzw. przedsiębiorstwa społecznego (NGO).

Liderem projektu jest samorząd miasta, natomiast partnerem starostwo powiatowe. Łączną wartość inwestycji wyliczono na 18,5 mln zł. Dofinansowanie szacowane jest na poziomie 12,5 mln zł. Realizacja inwestycji rozpocznie się w 2019 roku.


Teraz czytane:

Utonął kompletnie pijany [ZOBACZ]

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Włodawianin
Włodawianin 18.09.2018, 08:35
PSL i Burmistrz z SLD przez 4 lata prawie nic nie zrobili poza ul. 1000-lecia. Marszałek z PSL już 4 lata obiecywał zmianę betonówki i nic nie zrobił. Trzeba zmienić władzę w mieście i w Starostwie. Dać szansę innym. Ci zrobili bardzo niewiele.

Pozostałe