Włodawa: Miliony na budowę ścieżek

  • 12.03.2018, 10:27 (aktualizacja 15.03.2018 09:21)
  • TWA
Włodawa: Miliony na budowę ścieżek
Kilka kilometrów nowych ścieżek pieszo-rowerowych powstanie na terenie gminy Urszulin. Ich budowa rozpocznie się w przyszłym roku. Pochłonie ponad 7,5 mln zł.

Liderem projektu jest gmina Urszulin, natomiast partnerami są Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Poleski Park Narodowy w Urszulinie. Inwestycja zakłada m.in. budowę ścieżki pieszo-rowerowej przez Wytyczno o długości ponad 2 km. Trasa ma się zakończyć około 70 m przed drogą krajową Włodawa-Lublin, ponieważ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach przebudowy swojej trasy, zaplanowała wykonanie tzw. ślimaka, którym powiatówka zostanie połączona z drogą krajową.

Mieszkańcy Wytyczna o budowę ścieżki starali się od wielu lat. Ciągle brakowało jednak na nią pieniędzy.

- Bardzo się cieszymy, że ścieżka wreszcie powstanie. Na pewno poprawi ona bezpieczeństwo w naszej miejscowości – mówi sołtys Piotr Oleszczuk.

Ścieżka rowerowa powstanie również na trasie Urszulin-Stare Załucze oraz w Woli Wereszczyńskiej. Ponadto przewidziane jest oświetlenie obydwu szlaków z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych, budowa Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR) w Dębowcu, infokiosku oraz montaż monitoringu.

Projekt zakłada też przebudowę obiektu turystycznego i ścieżki dydaktycznej "Żółwik" przy Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym PPN w Starym Załuczu. Powstanie tam lotnia oraz wolier dla ptaków.

Inwestycja realizowana będzie w latach 2019-2020. Koszty wyliczono na ponad 7,5 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego wyniesie nieco ponad 5,2 mln zł. Pozostałe 2,3 mln zł pokryją wspólnie gmina Urszulin, powiat i PPN.


 

Teraz czytane:

200 000 zł zniknęło z kasy MOPRu w Chełmie - prokuratura bada, czy ma to związek z samobójstwem jednej z pracownic [TUTAJ]

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe