Włodawa: Bazar przy Sanguszki doczeka się remontu  

  • 18.01.2022, 08:12 (aktualizacja 21.01.2022, 16:04)
  • Faj
widok na bazar
Włodawski ratusz planuje modernizację kolejnego miejskiego targowiska. Chodzi o bazar przy ul. Sanguszki, który podobnie jak ten przy Lubelskiej, ma przejść gruntowny lifting.

- W tym roku planujemy przygotować projekt, dokumentację techniczną inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą w 2023 roku - informuje Leszek Wiatrowski, kierownik wydziału inwestycji i rozwoju urzędu miasta.

Na bazarze przy ul. Sanguszki mieszkańcy Włodawy kupują od lat. - Handlują tu głównie rolnicy i plantatorzy. Przychodzę, bo mam pewność, że jajka, warzywa i owoce, które tu sprzedają, są dobre, świeże i ekologiczne - mówi pan Rafał, który mieszka na obrzeżach miasta. - Zaopatrujemy się tu także w miody z domowej pasieki - dodaje.

Na targu można też kupić ubrania, rośliny, rękodzieło, a czasem również sprzęt kuchenny czy ogrodowy.

Targowisko faktycznie wymaga modernizacji. - Na placu nie ma stoisk z prawdziwego zdarzenia. Wielu handlujących wykłada towary na ziemi. Nie ma alejek, jest za to bałagan - przyznaje jeden z handlarzy. - Teren przydałoby się też wyrównać - dodaje mężczyzna.

Miejscy urzędnicy zapewniają, że plac zostanie zagospodarowany.

- Chcemy, żeby bazar przy Sanguszki stał się miejscem przyjaznym, zarówno dla handlujących tu osób, jak i ich klientów - mówi na miejskich vlogu burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. - W planach jest m.in. stworzenie nowych stoisk, gdzie sprzedający mogliby wykładać swoje towary. Chciałbym, żeby to miejsce wyglądało podobnie, jak targ przy ul. Lubelskiej - tłumaczy.

Mieszkańcy liczą, że burmistrz dotrzyma słowa.

- Ten plac naprawdę wymaga liftingu. Tym bardziej że znajduje się właściwie w centrum miasta, tuż przy odwiedzanej przez turystów synagodze. Nie powinien szpecić - uważa pani Anna, rodowita włodawianka.

Czytaj także: Egzotyczna koalicja we włodawskim urzędzie

 

tutaj kupisz super tydzień

Faj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe