Włodawa: Wyremontują dom i spełnią marzenia

  • 01.07.2021, 12:03 (aktualizacja 02.07.2021, 09:25)
  • TS
Włodawa: Wyremontują dom i spełnią marzenia
74-letnia mieszkanka miasta, której na początku roku spłonął dom, nie musiała długo czekać na odzew dobrych ludzi. Dzięki Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu we Włodawie problem włodawianki został dostrzeżony i zorganizowano pomoc. Już niebawem pani Henryka znów będzie mogła cieszyć się ze swoich czterech kątów.

Działania mające na celu umożliwienie 74-latce powrót do własnego domu podjęło Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie.

- Ta kobieta nie chodziła i nie prosiła sama o pomoc, nikomu się też nie narzucała. Ale odbudowa i remont były dla niej nie do udźwignięcia. Dlatego postanowiliśmy jej pomóc. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy oraz niezbędnych materiałów, aby przywrócić dom do stanu, który pozwoliłby na ponowne zamieszkanie w nim – tłumaczy Elżbieta Sołoducha ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie, koordynatorka działań.

- Akcja przyniosła spełnienie najskrytszych marzeń. Nie spodziewaliśmy się tak hojnych darów i pomocy ze strony mieszkańców Włodawy. To dzięki nim mogliśmy podjąć to niełatwe wyzwanie – podkreśla z kolei Urszula Kazub, prezes włodawskiego stowarzyszenia.

Z pomocą 74-latce przyszedł m.in. prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej we Włodawie Hubert Ratkiewicz, który zorganizował pracowników oraz niezbędny materiał i zamontował kobiecie instalację centralnego ogrzewania.

- Chęć pomocy pani Henryce połączyła wiele serc. Szczególnie ujęło nas to, że jednym z marzeń kobiety był piec i instalacja centralnego ogrzewania (zamiast pieca kaflowego). W tym przypadku nie mogliśmy pozostać obojętni. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy dołożyć od siebie cegiełkę, która pomoże pani Henryce wrócić do własnego domu – powiedział nam prezes Ratkiewicz.

Dzięki akcji podjętej przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie już niebawem dobiegnie końca remont spalonej części domu, co zapewni kobiecie stałą poprawę warunków mieszkaniowych.

- W tym tygodniu kładzione będą regipsy. Zacznie się również cała tzw. wykończeniówka. Remont trochę rozciąga się w czasie, ale to dlatego, że wszystkie prace wykonywane są „po godzinach”. Finansów już nam nie brakuje, ale przydałyby się jeszcze dodatkowe osoby do pracy fizycznej – dodaje Sołoducha.

Przypomnijmy, że do pożaru domu pani Henryki doszło 19 lutego przy ulicy Wąskiej. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Wszystko rozegrało się, kiedy 74-latka przebywała w szpitalu po tym, jak przewróciła się i złamała biodro. Poszkodowana mieszkała sama i gdyby nie czujność sąsiadów, dom uległby całkowitemu spaleniu. Ogień doszczętnie strawił przedmioty i sprzęt codziennego użytku. Starty po pożarze oszacowano na ok. 30 tys. zł.

Czytaj również: Paszporty covidowe już w aplikacji

 

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe