Pudełkowy hejt na polityków

  • 17.06.2021, 07:21 (aktualizacja 17.06.2021, 07:36)
  • TS
Pudełkowy hejt na polityków
Jeden z mieszkańców Włodawy zakpił z lokalnych polityków. Oberwało się m.in. burmistrzowi Wiesławowi Muszyńskiemu (SLD) oraz radnemu powiatowemu Mariuszowi Zańko (PiS). Żartowniś jasno dał wszystkim do zrozumienia, że obaj samorządowcy mają mieszkańców w dalekim poważaniu…

„Mam w dupie mieszkańców Włodawy, wasz wstyd Mariusz Zańko i Wiesiek Muszyński” – taki napis pojawił się na styropianowym opakowaniu po jedzeniu, który wciśnięto w znak drogowy na jednej z włodawskich ulic. Fotografia szybko trafiła do sieci, a mieszkańcy miasta nie szczędzili zabawnych komentarzy.

- Chyba mu obiad nie smakował. Ciekawe, gdzie zamawiał? – zastanawiał się jeden z internautów.

- „Uuu… z cyklu Trudne sprawy”. „A może to pierwsza wskazówka do ukrytego skarbu? Na kolejnym znaku będzie następna… Mieszkańcy Włodawy czekamy na odkrycie skarbu” – żartowali kolejni mieszkańcy.

Inni poszli jeszcze dalej…

- „Musi mieć szeroką d…ę, bo jak inaczej zmieścić wszystkich mieszkańców? „To już nie miasto Trzech Kultur, tylko wielokulturowe”. „A czy ja też zmieściłam się w tej d...e?” – dopytywali żartobliwie internauci.

Humorystycznie do całej sytuacji podszedł również sam burmistrz Wiesław Muszyński, który napisał, że ma dwie refleksje.

- Pierwsza to taka, że ktoś w końcu połączył mnie z Mariuszem Zańko, zaś druga mówi, iż zielona jest ta nasza Włodawa (na zdjęciu w oddali widać piękne zarośnięte drzewa) – stwierdził w swoim wpisie burmistrz Muszyński.

Jeden z internautów próbował sprecyzować, o co dokładnie mogło chodzić autorowi tego niesmacznego wybryku.

- Myślę, że ta refleksja (niezbyt kulturalna) w jednym przypadku dotyczy wycinania drzew, a w drugim chęci likwidacji pomników, które stanowią nasze dziedzictwo historyczne – napisał.

- Urząd Miejski na swoje zlecenie w całym 2020 roku dokonał wycinki 15 drzew, więc uwagi z wycinkami warto kierować do różnych organizacji i mieszkańców ogólnie – odpowiedział burmistrz.

- Osoby angażujące się w życie publiczne i pracę w samorządzie muszą zdawać sobie sprawę, że ich działania będą podlegały krytyce. Zdecydowanie wolę jednak konstruktywne uwagi, a nie „pudełkowy” hejt. Całe szczęście, po zmianie przepisów, od lipca będzie wprowadzony zakaz stosowania takich opakowań szkodzących środowisku – skomentował wybryk Zańko.

Obaj samorządowcy stwierdzili, że nie będą robili z tego incydentu żadnej afery i nie zgłoszą sprawy na policję.

Czytaj również: Chciał szybciej przerejestrować samochód, ale nie udało mu się obejść procedur

 

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe