Na chamstwo nie ma rady

  • 13.05.2021, 11:10 (aktualizacja 13.05.2021, 11:14)
  • TWA
Na chamstwo nie ma rady Ulica osiedlowa łącząca ulicę Chełmską i Jana Pawła II. Piesi mają tutaj pierwszeństwo, ale wielu kierowców uważa inaczej, więc trąbią na przechodniów i rzucają epitetami pod ich adresem.
Słupki blokujące przejazd na łączniku ulic Chełmskiej i Jana Pawła II nie poprawiły bezpieczeństwa. Jeden został już wyłamany, a kierowcy nadal trąbią na pieszych i wyzywają ich, choć to właśnie piesi są uprzywilejowani na tej drodze. Temat znów poruszono podczas sesji rady miejskiej.

Jerzy Łagodziński jakiś czas temu wnioskował o ustawienie słupków blokujących przejazd łącznikiem.

- Słupki miały być metalowe, a są plastikowe. Jeden już został wyłamany. One nie przynoszą oczekiwanego efektu. Proszę o postawienie metalowych – zawnioskował.

Burmistrz tłumaczył, że metalowych nie można tam postawić. Muszą być plastikowe na wypadek, gdyby do bloków musiały dojechać służby ratunkowe.

- Plastikowy słupek bez problemu mogą wyłamać, ale w takiej sytuacji to nie jest ważne, bo niosą pomoc. Postawimy wtedy nowy, bo nie jest to jakiś wielki wydatek – wyjaśniał Wiesław Muszyński.

Wiceprzewodnicząca rady miejskiej Łucja Pamulska, która mieszka w tej części miasta i codziennie chodzi łącznikiem, doświadczając przykrych komentarzy, kolejny raz zaapelowała do kierowców o rozsądek.

- Proszę o poszanowanie pieszych. Takie samo prawo mają poruszać się tą drogą osiedlową, jak kierujący pojazdami. Co więcej, mają pierwszeństwo. Zatem nie należy trąbić na nas, krzyczeć i rzucać epitetami. To brzydko wygląda i świadczy o kompletnym braku kultury. Skarżą się szczególnie osoby starsze i niepełnosprawne. Proszę o trochę wyrozumiałości. Jest niebezpiecznie i niemiło – stwierdziła Pamulska.

- Jeśli pani myśli, że ten apel poskutkuje i ci niekulturalnie zachowujący się właściciele aut posłuchają i się zmienią, to jest pani w błędzie. Tylko sankcje mogą na nich wpłynąć, nic innego – wtrąciła przewodnicząca rady miejskiej Joanna Szczepańska.

- Jestem przeciwna karaniu, dlatego apeluję o myślenie. To nie boli – odparła Pamulska.

TWA

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe