Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Cukierki zamiast nagród i tytułów

Styczeń to ważny miesiąc w historii Chełma. W 1392 roku, 14 stycznia nadany został przywilej lokacyjny miasta na prawie magdeburskim. Z tej okazji w ubiegły czwartek urzędnicy częstowali przechodniów cukierkami...

Kiedyś urodziny miasta były okazją do nagradzania wybitnych przedstawicieli środowiska artystów związanych z Chełmem. Statuetki im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego wręczano podczas uroczystej gali, na której oczywiście był także urodzinowy tort. Ostatnie nagrody przyznane zostały w mieście jeszcze w poprzedniej kadencji, w styczniu 2018 roku.

Zmieniła się władza, zmieniły się tradycje. Gdy o nagrodę pytaliśmy przed rokiem, Dominik Gil z gabinetu prezydenta poinformował nas, że władze miasta postanowiły zmienić formułę tej nagrody. Na jaką? Nad tym, jak zapewnił, urzędnicy już pracują. Niestety wygląda na to, że pracują nadal, bo o nagrodach "ani widu, ani słychu", dotąd urząd nie ogłosił żadnego konkursu...

W czwartkowy poranek urzędnicy z ratusza poinformowali, że około południa Miś Chełmiś - miejska maskotka - będzie częstował urodzinowymi cukierkami, a po południu na fanpage’u Miasto Chełm i w mediach pojawią się filmy z życzeniami i rekonstrukcją odczytania aktu lokacyjnego. Na dowód wstawiono galerię fotografii misia w towarzystwie dwóch pań w strojach ludowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama