Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Cukierki zamiast nagród i tytułów

Styczeń to ważny miesiąc w historii Chełma. W 1392 roku, 14 stycznia nadany został przywilej lokacyjny miasta na prawie magdeburskim. Z tej okazji w ubiegły czwartek urzędnicy częstowali przechodniów cukierkami...
Cukierki zamiast nagród i tytułów

Kiedyś urodziny miasta były okazją do nagradzania wybitnych przedstawicieli środowiska artystów związanych z Chełmem. Statuetki im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego wręczano podczas uroczystej gali, na której oczywiście był także urodzinowy tort. Ostatnie nagrody przyznane zostały w mieście jeszcze w poprzedniej kadencji, w styczniu 2018 roku.

Zmieniła się władza, zmieniły się tradycje. Gdy o nagrodę pytaliśmy przed rokiem, Dominik Gil z gabinetu prezydenta poinformował nas, że władze miasta postanowiły zmienić formułę tej nagrody. Na jaką? Nad tym, jak zapewnił, urzędnicy już pracują. Niestety wygląda na to, że pracują nadal, bo o nagrodach "ani widu, ani słychu", dotąd urząd nie ogłosił żadnego konkursu...

W czwartkowy poranek urzędnicy z ratusza poinformowali, że około południa Miś Chełmiś - miejska maskotka - będzie częstował urodzinowymi cukierkami, a po południu na fanpage’u Miasto Chełm i w mediach pojawią się filmy z życzeniami i rekonstrukcją odczytania aktu lokacyjnego. Na dowód wstawiono galerię fotografii misia w towarzystwie dwóch pań w strojach ludowych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama