Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 22:27
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Wigilia dla samotnych i ubogich

Ponad 20 osób uczestniczyło w ubiegłym roku w organizowanej przez Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych wigilii dla samotnych i ubogich. W tym roku takiego spotkania nie będzie, jednak nie oznacza to, że chełmianie nie mogą liczyć na wsparcie.
Wigilia dla samotnych i ubogich

Pandemia wyreżyserowała w tym roku inny pomysł. Samotni i ubodzy spędzą kolację wigilijną w swoich domach, ale nie muszą się martwić o to, jak ta wieczerza będzie wyglądała.

- Chcemy zorganizować kolacje wigilijne bezpośrednio u osób, które takiego wsparcia najbardziej potrzebują. Dzięki współpracy głównie z klubami seniorów udało się stworzyć listę około 20 osób, którym pomożemy umilić ten świąteczny czas - tłumaczy Artur Juszczak, prezes stowarzyszenia. - Już wiemy, że w części pomogą nam osoby prowadzące działalność gospodarczą w naszym mieście, ale liczymy też na wsparcie mieszkańców.

Organizacja szuka ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć akcję finansowo. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się uzbierać taką kwotę, która pozwoli nie tylko na zorganizowanie wigilii, ale także przygotowanie drobnych prezentów. 

- Zaznaczamy, że dotarcie do tego typu grupy społecznej jest bardzo trudne, gdyż są to osoby najczęściej skromne i wstydzą się swojego ubóstwa. Dlatego akcja ma charakter bardzo delikatny i odbędzie się bez większego rozgłosu - tłumaczy Juszczak. - Kolacja będzie rozwożona w godzinach porannych w wigilię. 

Jeśli ktoś chciałby się dołączyć lub wesprzeć działania stowarzyszenia, proszony jest o kontakt pod nr tel. 513 775 747.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama