Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:38
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Co będzie z chełmskim stokiem?

Poprzedniej zimy stok w Kumowej Dolinie nie został ani razu uruchomiony z powodu braku śniegu. - Jak będzie w tym roku? - pytają mieszkańcy. - Fajnie byłoby pojeździć na nartach bez organizowania wyprawy w góry czy jechania w inne miejsca Lubelszczyzny. Czy miasto ma na to jakiś pomysł?
Co będzie z chełmskim stokiem?

Aby stok mógł spełniać swoją rolę, musiałby być sztucznie naśnieżany. A do tego potrzeba odpowiedniego sprzętu, który inne stoki na Lubelszczyźnie z powodzeniem wykorzystują. W ubiegłym sezonie nie było zbyt śnieżnie i obiekt w Kumowej Dolinie w ogóle nie został otworzony, podczas tej zimy może być podobnie. Sytuacji chciał zaradzić pan Grzegorz. W ramach budżetu obywatelskiego złożył wniosek o zakup naśnieżarek na stok. Niestety, pomysł został odrzucony.

- Zgłosiłem to jako projekt ogólnomiejski, bo przecież wszyscy mieszkańcy mogą korzystać ze stoku. Wniosek przeszedł ocenę formalną, ale w merytorycznej go odrzucono, bo nie może być to projekt ogólnomiejski. Chodzi o to, że stok znajduje się na terenie jednego osiedla i na dodatek osiedla Rejowiecka, na którym nie mieszkam, więc w ogóle nie mogę składać wniosku odnośnie stoku - wyjaśnia nasz rozmówca.

26 listopada pan Grzegorz złożył pismo w sprawie stoku do I zastępcy prezydenta miasta, jednak do tej pory nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, otwarcie stoku w Kumowej Dolinie będzie w tym roku uzależnione wyłącznie od aury. MOSiR wykonał już montaż wyciągów narciarskich i przygotował stok. Jeśli śnieg będzie, to stok zostanie otworzony, jeśli pogoda nie dopisze, chełmianie będą musieli szukać innych miejsc na śnieżne szusowanie.

Jak wyjaśnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie nie zdecydował się na zakup sprzętu do naśnieżania.

- Koszt takiego przedsięwzięcia to ok. 600 tys. zł - podliczyli urzędnicy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Narty? 16.12.2020 21:06
Ten stok to raczej górka... dorosły i tak nie pojeździ. Sorry ale już Bobliwo ma dłuższy stok. Kolejna kpina to wymienione w artykule naśnieżarki, czy raczej ich brak. Dodam jeszcze, że wypożyczalnia nie posiada desek snowboardowych...

KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama