Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:19
Reklama

Co będzie z chełmskim stokiem?

Poprzedniej zimy stok w Kumowej Dolinie nie został ani razu uruchomiony z powodu braku śniegu. - Jak będzie w tym roku? - pytają mieszkańcy. - Fajnie byłoby pojeździć na nartach bez organizowania wyprawy w góry czy jechania w inne miejsca Lubelszczyzny. Czy miasto ma na to jakiś pomysł?
Co będzie z chełmskim stokiem?

Aby stok mógł spełniać swoją rolę, musiałby być sztucznie naśnieżany. A do tego potrzeba odpowiedniego sprzętu, który inne stoki na Lubelszczyźnie z powodzeniem wykorzystują. W ubiegłym sezonie nie było zbyt śnieżnie i obiekt w Kumowej Dolinie w ogóle nie został otworzony, podczas tej zimy może być podobnie. Sytuacji chciał zaradzić pan Grzegorz. W ramach budżetu obywatelskiego złożył wniosek o zakup naśnieżarek na stok. Niestety, pomysł został odrzucony.

- Zgłosiłem to jako projekt ogólnomiejski, bo przecież wszyscy mieszkańcy mogą korzystać ze stoku. Wniosek przeszedł ocenę formalną, ale w merytorycznej go odrzucono, bo nie może być to projekt ogólnomiejski. Chodzi o to, że stok znajduje się na terenie jednego osiedla i na dodatek osiedla Rejowiecka, na którym nie mieszkam, więc w ogóle nie mogę składać wniosku odnośnie stoku - wyjaśnia nasz rozmówca.

26 listopada pan Grzegorz złożył pismo w sprawie stoku do I zastępcy prezydenta miasta, jednak do tej pory nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, otwarcie stoku w Kumowej Dolinie będzie w tym roku uzależnione wyłącznie od aury. MOSiR wykonał już montaż wyciągów narciarskich i przygotował stok. Jeśli śnieg będzie, to stok zostanie otworzony, jeśli pogoda nie dopisze, chełmianie będą musieli szukać innych miejsc na śnieżne szusowanie.

Jak wyjaśnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie nie zdecydował się na zakup sprzętu do naśnieżania.

- Koszt takiego przedsięwzięcia to ok. 600 tys. zł - podliczyli urzędnicy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Narty? 16.12.2020 21:06
Ten stok to raczej górka... dorosły i tak nie pojeździ. Sorry ale już Bobliwo ma dłuższy stok. Kolejna kpina to wymienione w artykule naśnieżarki, czy raczej ich brak. Dodam jeszcze, że wypożyczalnia nie posiada desek snowboardowych...

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama