Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Uciążliwy remont zakończony

Przed czasem skończył się remont i przebudowa skrzyżowania Alei 3 Maja i ul. Wojsławickiej. Ta część osiedla jest już w pełni przejezdna. Inwestycja kosztowała ponad 5,5 mln zł. Na szczęście większość tej kwoty nie pochodziła z budżetu miasta.
Uciążliwy remont zakończony

Autor: Facebook Miasto Chełm

Na odcinku od ronda do skrzyżowania przy Vendo Parku kierowcy mają do dyspozycji dwupasmowe jezdnie oddzielone zielenią. Nowa część alei będzie stanowić fragment przyszłej, południowej obwodnicy Chełma.

- Powstało też nowe duże rondo, które zastąpiło kłopotliwe skrzyżowanie, przez co zdecydowanie poprawiło się bezpieczeństwo i usprawniono ruch w tym miejscu - informuje ratusz. - Oprócz podbudowy i nowej nawierzchni jezdni na kilkusetmetrowym odcinku, nowych chodników, zatok autobusowych i dróg dla rowerów, oświetlenia, infrastruktury podziemnej i oznakowaniem, przy rondzie powstał też parking.

Inwestycja w 80-proc. została dofinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, a wykonało ją BG Construction z Wólki Tarnowskiej. Miało na to czas do końca roku.

Kwota dofinansowania wyniosła 4 mln 444 tys. 154 zł. Całkowita wartość inwestycji to 5 mln 555 tys. 193 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

K:O:D: 07.12.2020 15:17
Brawo dla Prezydenta za dzialanie

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama