Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:15
Reklama

Asfalt, a pośrodku kostka

- Często jeżdżę do Dorohuska. Wzdłuż ulicy Wschodniej biegnie ścieżka rowerowa. Jeszcze nie tak dawno była wyłożona kostką brukową. Teraz w niektórych miejscach pojawił się asfalt. To wzbudziło moje zdziwienie i ciekawość. Nie wiem, czy kostka została pokryta asfaltem, czy została zdemontowana? W każdym razie wygląda to dziwnie – poinformował nas czytelnik.
Asfalt, a pośrodku kostka

O rozwiązanie tej zagadki zwróciliśmy się do urzędu miasta. Dominik Gil z gabinetu prezydenta wyjaśnił, że brukowana ścieżka rowerowa przykrywa sieci podziemnych instalacji, w pozostałych miejscach, jest asfalt.

- Takie rozwiązanie projektowe zastosowano na wniosek gestorów tych sieci, w celu ułatwienia prac serwisowych czy usuwania awarii w przyszłości – poinformował. Dodał też, że brukowane odcinki drogi dla rowerów są wykonane z kostki bez frezu i o odpowiednich parametrach, dlatego rodzaj nawierzchni nie powinien w odczuwalny sposób wpływać na komfort ich użytkowania.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miki 05.12.2020 16:55
nie można wyjechać z Kochanowskiego - nic nie widać przez te zas... ekrany

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama