Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Chryzantemy odkupiła rolnicza agencja

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej deklarowało, że odkupi od sprzedawców chryzantemy. Miała być to forma wsparcia dla przedsiębiorców. Sprzedający jednak zrezygnowali z pomocy spółki miejskiej.

- Ogłosiliśmy, że skupimy chryzantemy w cenach hurtowych i ta forma wsparcia cieszyła się zainteresowaniem. Jednak gdy okazało się, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje wyższą kwotę, z naszej pomocy przedsiębiorcy zrezygnowali  - wyjaśnia Katarzyna Langiewicz z MPGK.

Agencja przedstawiła propozycję dużo korzystniejszą pod względem finansowym, więc nic dziwnego, że to z tej możliwości wsparcia skorzystali przedsiębiorcy. Spółka nie była w stanie zaoferować podobnych stawek - za chryzantemę doniczkową 20 zł, w przypadku chryzantem ciętych – 3 zł za sztukę. Wnioski o skup kwiatów można było składać do 6 listopada.

Kwiaty kupione przez agencję trafią jednak do miasta, gdyż MPGK złożyło na nie zamówienie. Agencja rozdaje je teraz bowiem instytucjom, które które są zainteresowane nieodpłatnym wykorzystaniem chryzantem. Mogą zgłaszać się po nie do biur powiatowych ARiMR do 12 listopada.

W Chełmie zostaną nasadzone przez spółkę w ramach rozpoczętej jesienią akcji ukwiecania naszego miasta oraz na terenie chełmskiej nekropolii. Pojawiły się też już przy pomnikach i w miejscach pamięci.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama