Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zmasowany atak na chełmskie śmieci

W Chełmie powstanie nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Miastu udało się pozyskać dofinansowanie na jego budowę. Kwota jest niemała, bo opiewa na 12 mln zł. W ramach zadania na terenie miasta powstaną m.in. miejskie punkty elektrośmieci.
Zmasowany atak na chełmskie śmieci

Pomysł na realizację zadania zrodził się jeszcze w 2017 roku, kiedy prezesem MPGK był Zbigniew Matuszczak. Wówczas jednak spółka planowała jedynie budowę nowego punktu zbiórki. Ostatecznie budowa się nie rozpoczęła. Wniosek, na który właśnie udało się pozyskać dofinansowanie, został rozszerzony o dodatkowe zadania, wszystkie oczywiście związane są z selektywną zbiórką odpadów.

W ramach inwestycji w Chełmie powstanie m.in. 500 nowych śmietniczek. To dwa razy więcej niż jest obecnie. Mają być to betonowe konstrukcje przytwierdzone do podłoża, jest więc szansa, że nie zostaną zniszczone. Do tego na terenie miasta pojawi się 150 pojemników na psie odchody.

Projekt zakłada także budowę siedmiu gniazd podziemnych pojemników i niespełna osiemdziesięciu gniazd półpodziemnych. Powstaną one zapewne na osiedlach spółdzielni mieszkaniowych. Do tego w ramach zadania mają być zorganizowane mobilne stacje recyklingowe oraz miejskie punkty elektrośmieci. Na terenie miasta pojawią się również stacje wody pitnej.

Na realizacji tego zadania skorzystają także chełmskie przedszkola, dla których zarezerwowano w projekcie nowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama