Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mundury czekają

100 funkcjonariuszy przyjmie do służby przygotowawczej Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie. Trwa nabór kandydatów.
Mundury czekają
Autor: Fot. www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Dokumenty osób chętnych do służby w straży granicznej będą przyjmowane tylko w siedzibie oddziału w Chełmie przy ul. Trubakowskiej. Przed ich złożeniem należy umówić się tam na konkretny termin. 

- Dbając o bezpieczeństwo państwa oraz funkcjonariuszy i pracowników straży granicznej, każdy kandydat, przebywający na terenie naszych obiektów, zobowiązany jest do posiadania maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos. Dodatkowo należy posiadać własne przybory do pisania - podkreśla Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Istnieje również możliwość umówienia terminu złożenia wymaganych dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

Służbę w Straży Granicznej mogą pełnić obywatele polscy o nieposzlakowanej opinii i niekarani za przestępstwo, posiadający pełnię praw publicznych. Kandydat powinien mieć co najmniej wykształcenie średnie i być sprawny fizycznie. Szczegółowe wymagania znajdują się na stronie internetowej Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Kandydaci, zanim zostaną przyjęci do służby przygotowawczej, będą musieli przejść dwie rozmowy kwalifikacyjne, testy psychologiczne oraz z wiedzy ogólnej i ze znajomości języka obcego. Czekają ich też testy sprawności fizycznej i badania psychofizjologiczne. Każdy musi pozytywnie przejść postępowanie sprawdzające, czy daje rękojmię zachowania tajemnicy. Ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej kandydata do służby odbędzie się przez rejonową komisję lekarską.

W ostatnio prowadzonym naborze w 2019 roku do służby zostało przyjętych 72 nowych funkcjonariuszy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama