Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

3 tysiące tulipanów dla pary prezydenckiej

Do 28 października Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ma posadzić w mieście tysiące tulipanów i narcyzów, a także kompozycje chryzantem z ozdobną kapustą. Będą też nowe łąki kwietne. Kolorową ozdobę zyska m.in. rondo im. Kaczyńskich.

Kompozycje różnokolorowej chryzantemy drobnokwiatowej zimującej i ozdobnej kapusty będą cieszyły zmysły już jesienią tego roku. Będzie je można podziwiać na rondzie im. Honorowych Dawców Krwi, rondzie im. Marii i Lecha Kaczyńskich, pl. Tysiąclecia Państwa Polskiego, pl. Niepodległości, pl. E. Łuczkowskiego, pl. Gdańskim, ul. Lwowskiej (deptak) oraz skrzyżowanie z ul. J. Młodowskiej, na skwerze ks. Daniela oraz skwerze przy ul. Sybiraków, a także przy budynku urzędu miasta.

- W ciągu najbliższych tygodni w wielu miejscach zostaną nasadzone także rabaty kolorowych kwiatów, które będą cieszyły feerią barw i zapachów na wiosnę - zdradza Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Narcyzy ozdobią pas zieleni oddzielający jezdnie al. AK i al. Żołnierzy I AWP, skwer przy pl. Gdańskim, skwer przy ul. Pocztowej, pas zieleni przy wiadukcie, rondo Honorowych Dawców Krwi oraz rondo im Jana Pawła II.

Jak zapowiadają urzędnicy, wizualną metamorfozę przejdzie rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich, które po obwodzie zostanie obsadzone trzema tysiącami tulipanów w pięciu rzędach. Co ciekawe, mają to być dwie specjalne odmiany noszące imiona śp. pary prezydenckiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama