Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Nasz rolnik wśród wyróżnionych

Krasnostawianin Jacek Kukulski, który prowadzi gospodarstwo rolne na terenie gminy Siennica Różana, został laureatem konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2020”.
Nasz rolnik wśród wyróżnionych

Autor: Fot. PZDR Krasnystaw

Laureaci zostali wyłonieni spośród 53 rolników zajmujących się produkcją roślinną, produkcją zwierzęcą, sadownictwem i ogrodnictwem. Pan Jacek otrzymał wyróżnienie w pierwszej z tych kategorii.

- Do konkursu zgłosili mnie przedstawiciele Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Krasnymstawie, którzy kilka tygodni temu wizytowali moje gospodarstwo. W 2001 roku zaczynałem od sześciu hektarów. Łącznie z dzierżawami liczy teraz 130 ha. Produkcja roślinna skupia się na pszenicy, rzepaku i ziemniakach - mówi Jacek Kukulski.

Większość jego pól zlokalizowana jest w Siennicy Królewskiej Dużej. Prawie jedną czwartą całego gospodarstwa zajmują uprawy ziemniaków. Zdecydowana większość z nich to specjalne odmiany tej rośliny o wysokiej zawartości skrobi. Współpracuje w tym zakresie z zakładem w Łomży, który odbiera i przetwarza jego plony.

Mimo bardzo dużego gospodarstwa, pan Jacek zatrudnia do jego obsługi jedynie dwie osoby. Wynika to z faktu, że wszystko jest zmechanizowane. Poza tym prowadzi jeszcze firmę transportową. Warto dodać, że dwa lata temu został doceniony przez władze gminne i powiatowe, które powierzyły mu funkcję starosty dożynek powiatowych w Siennicy Różanej.

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski w Lublinie. Wśród kryteriów oceny było m.in. przestrzeganie zasad integrowanej ochrony roślin, stosowanie technologii uprawy zgodnych z zasadami dobrej praktyki rolniczej oraz wielkość osiąganych plonów.

- Tegoroczne plony były na przeciętnym poziomie. W miarę zadowolony jestem z pszenicy, ale z rzepaku już mniej. O ziemniakach na razie trudno coś więcej powiedzieć, bo została jeszcze połowa plantacji do wykopania - podkreśla Jacek Kukulski.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: Reprezentant sporej części naszego miejscowego społeczeństwa. Dobitnym faktem jest co parę dni sprzątanie miasta po inteligentach. Przejeżdżając prze miasto widać pełno zielonych worków z zawartością puszek po piwie, butelek i wszelkiego typu śmiecia po chamskim żarciu. Musi upłynąć sporo czasu aby społeczeństwo przywykło do jako takiej kultury i obycia codziennego. Data dodania komentarza: 2.08.2026, 16:02 Źródło komentarza: Chełm. Wysikał się do fontanny i zrobił pranie. MPGK musiało przeprowadzić czyszczenie i dezynfekcję Autor komentarza: igi Treść komentarza: Ale jestem ciemna. Data dodania komentarza: 2.08.2026, 12:24 Źródło komentarza: Matka Boża Chełmska oficjalnie patronką miasta. Dekret z Watykanu przekazany prezydentowi Banaszkowi [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Dark Treść komentarza: Fajnie. Dzięki takim wydarzeniom jesteśmy jeszcze ludźmi. Życzę pomyślności na nowym etapie życia. Data dodania komentarza: 1.08.2026, 15:55 Źródło komentarza: Pożegnanie w krasnostawskim ratuszu. Marek Zdunek przechodzi na emeryturę Autor komentarza: X Treść komentarza: Nie ma to jak dobra umowa Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:40 Źródło komentarza: Chełm. Zero kar po zakazie w schronisku. Miasto wypłaciło CARMIR-owi pełny ryczałt Autor komentarza: lublinianka Treść komentarza: Komuchom skóra cierpnie. Lenin przewraca się w grobie. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:21 Źródło komentarza: Matka Boża Chełmska oficjalnie patronką miasta. Dekret z Watykanu przekazany prezydentowi Banaszkowi [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama