- Te pozytywne dane były podstawą uhonorowania Chełma tytułem II Najbezpieczniejsze Miasto Powiatowe w Polsce 2019 podczas Ogólnopolskiego Konwentu „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”. Wydarzenie zorganizowała Fundacja "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP w ramach podsumowania ogólnopolskiego programu „Bądź bezpieczny na drodze” - poinformował Dominik Gil z gabinetu prezydenta.
Głównym celem projektu jest wsparcie pomysłów, które pozwolą na szybsze, skuteczniejsze i bardziej wydajne rozwiązanie problemu społecznego nadmiernej liczby wypadków drogowych w Polsce i wysokiej śmiertelności. W imieniu samorządu wyróżnienie odebrał Marek Litwin, dyrektor departamentu inwestycji i rozwoju UM Chełm, który przekonywał, że dobre statystyki to wypadkowa uwagi poświęcanej kwestiom bezpieczeństwa ruchu drogowego przez nasze miasto, sukcesywnej poprawy infrastruktury komunikacyjnej Chełma i współpracy m.in. z chełmską drogówką i strażą pożarną oraz Stacją Ratownictwa Medycznego w Chełmie, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Automobilklubem Chełmskim.




Napisz komentarz
Komentarze