Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Miasto nie rezygnuje z wiaduktu

20 mln zł - na tyle - przed trzema laty - oszacowano wstępnie koszt budowy wiaduktu na ulicy Lubelskiej. To rozwiązanie miało zapewnić sprawny przejazd nad torami i zminimalizować korki do centrum miasta. Kierowcom wciąż marzy się to rozwiązanie. Nowe władze samorządowe nie wykluczają powrotu do tej koncepcji.
Miasto nie rezygnuje z wiaduktu

Z samego rozkładu jazdy PKP wynika, iż codziennie przejazd musi być zamykany kilkanaście razy, aby przepuścić pociągi osobowe. Do tego dochodzi szereg przejazdów towarowych oraz technicznych. W efekcie poruszający się ul. Lubelską niemal kilkadziesiąt razy dziennie muszą uzbrajać się w cierpliwość, niekiedy ustawiając się w kolejce sięgającej ronda przy Kamenie. Po zachodniej stronie przejazdu jest jeszcze gorzej. Skrzyżowanie ul. Trubakowskiej ze Szpitalną to kolejne miejsce, przy którym tworzą się jedne z najdłuższych korków w mieście. Gdy ruchliwe skrzyżowanie dodatkowo obciążone zostanie pojazdami czekającymi przed szlabanem kolejowym, korki sięgają wysokości jednostki wojskowej.

Pomysł na budowę wiaduktu nad stacją Chełm-Miasto pojawił się jeszcze za kadencji prezydent Agaty Fisz. Miasto zleciło wówczas Zarządowi Dróg Miejskich wykonanie wstępnej koncepcji przebudowy uciążliwego przejazdu kolejowego na ul. Lubelskiej. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia określony został wtedy na około 20 milionów złotych.

Temat wywołali teraz sami mieszkańcy, którzy narzekają na korki na ulicy Lubelskiej. W związku z remontem K12 rzeczywiście nie ma dnia, aby na ulicy nie stał sznur samochodów.

Niestety, jak udało nam się ustalić, na tę chwilę miasto zawiesiło plany budowy wiaduktu na ulicy Lubelskiej, ze względu na brak odpowiednich programów, do których mogłoby aplikować o dofinansowanie tego kosztownego przedsięwzięcia. W planach są też inne ważne inwestycje takie jak obwodnice północna i południowa.

- Mimo to miasto stale monitoruje możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania na tego rodzaju inwestycję, więc nie wyklucza powrotu do koncepcji budowy wiaduktu lub innej formy rozwiązania komunikacyjnego w tym miejscu - zapewnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tadeusz 25.07.2020 17:48
Nasza ukochana nowa wladza ma miliony planow i pomyslow ktorych i tak nie zrealizuje ale bedzie sie chwalic to moze elektorat uwierzy. Gorzej bedzie jak ktos powie sprawdzam

kasia 28.07.2020 21:42
Nastepna stara maruda. Jak na razie więcej się dzieje niż za czasów Fiszowej

ogrodnik 23.07.2020 16:19
nie trzeba było budować wiaduktu na Wschodniej,nad włodawskim torem,po którym nic nie jeździ,to by wystarczyło na Lubelską.

tubylec 24.07.2020 23:24
Skoro miasto dostało dofinansowanie na remont krajowej "12" to nie może wziąć z tego nawet złotówki na cokolwiek innego. Czy to tak trudno zrozumieć?

Chełmianin 23.07.2020 00:16
Bardzo orginalne nazwisko panie Andrzeju. Ładnie nam się pan przedstawil.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama