Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Mieszkańcy domagają się koszenia!

Na ulicy Azaliowej trawa nie była koszona w tym sezonie jeszcze ani razu, trawniki na niektórych ulicach osiedla Dyrekcja sięgają pół metra, z kolei na Wojsławickiej wybujała trawa zasłania widoczność kierowcom - to tylko niektóre skargi mieszkańców na służby porządkowe miasta. Chełmianie mają dość zaniedbanych trawników.

- Od miesiąca proszę w urzędzie o koszenie przy mojej ulicy - mówi mieszkanka Azaliowej. - W tym roku jeszcze nikt nie zadbał u nas o miejskie trawniki. Dotychczas rozmawiałam z urzędnikami z biura gospodarki komunalnej, dzisiaj chciałam porozmawiać o tym z prezydentem. Okazało się, że ani pana Banaszka, ani jego zastępczyń nie ma. To jak w tym mieście ma być porządek? - pyta zbulwersowana kobieta.

Nasza Czytelniczka wykonała kilka telefonów do urzędu w sprawie wykoszenia Azaliowej. Niestety, przy okazji kolejnej interwencji dowiedziała się, że jeśli nie poda swojego nazwiska, to nikt się sprawą nie zajmie, bo urząd nie odpowiada na anonimy. Pani nazwiska nie podała.

- A czy nie jest obowiązkiem miasta dbać o trawniki, tak jak obowiązkiem mieszkańców jest płacenie podatków? - pyta oburzona kobieta. - Ja i moi sąsiedzi podatki płacimy, a wykoszenia trawy przy chodniku nie możemy się doprosić.

Mieszkanka Wojsławickiej z kolei twierdzi, że trawa przy jej ulicy jest już tak wysoka, że kierowcy muszą bardzo uważać na wyjazdach, bo widoczność jest znacznie ograniczona.

- To skandal! Za poprzedniej prezydent trawniki były wykoszone. Władze miasta dbały o wizerunek Chełma. Teraz wstyd,że tak to wygląda - zauważa była przewodnicząca osiedla Kościuszki. - Przy rondzie turbinowym jest wręcz niebezpiecznie.

Niewiele lepiej wyglądają zieleńce przy ul. Słowackiego czy Kolejowej.

- To wylęgarnia kleszczy i komarów. Strach wyjść z psem - dodaje pani Janina.

Na Przemysłowej lada moment kostka w całości będzie zarośnięta. Niewiele lepiej jest na innych ulicach osiedla.

Skargi mieszkańców przekazaliśmy urzędnikom. Spytaliśmy także o harmonogram koszenia zieleńców w mieście. Jak wyjaśnił nam Dominik Gil z gabinetu prezydenta, harmonogram faktycznie jest, stanowi on trzon planowanych prac i jest modyfikowany w razie potrzeb.

Po naszej interwencji, w ubiegły piątek, służby drogowe wzięły się za Wojsławicką. W przyszłym tygodniu zaplanowano koszenie pasów drogowych m.in. na al. Piłsudskiego, ul. 11 Listopada czy Żwirki i Wigury. Wykoszona ma być również ulica Azaliowa, urzędnicy przyjęli jednak zgłoszenie.

- Pielęgnacja chodników przy użyciu herbicydów bez dodatku glifosatu zostanie przeprowadzona w najbliższych dniach - zapewnił Gil.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Shifo 25.07.2020 10:41
3 razy w roku koszenie to słuszna decyzja korzenie się umacniaja to jest dom dla zwierząt przy ulicy Sieniewicza są jeże

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner Monter
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Teraz mówić chciałbym się spytać a co z blokami w których mieszka 60 rodzin i nie ma wejścia Ani wjazdu wózkiem ani wejścia na kulach porobili jakieś schody wysokie wejście z podjazdem było tutaj właśnie gdzie wjazd Ani ta dyrekcja krajowa a nie urząd miasta nikt nic nie zrobił w sprawie bezpiecznego wejścia dla osób niepełnosprawnych w tych trzech blokówData dodania komentarza: 9.04.2026, 18:35Źródło komentarza: Niebezpieczny wyjazd przy szkole w Chełmie. Radny alarmuje, miasto odpowiadaAutor komentarza: klasykTreść komentarza: Odpowiedź wiceprezydenta jest piękna! Zachowajcie szczególną ostrożność! Ma rację! Dlatego zachowamy szczególną ostrożność przy kolejnych wyborach i wam podziękujemy!Data dodania komentarza: 9.04.2026, 15:13Źródło komentarza: Niebezpieczny wyjazd przy szkole w Chełmie. Radny alarmuje, miasto odpowiadaAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Włącz mózg, o ile go masz i pomyśl. Towarzyszu.Data dodania komentarza: 9.04.2026, 14:57Źródło komentarza: Remont ul. Pszennej za 3 lata? Radny nie wierzy w obietnice miastaAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A ty czerwonaku we wszystkich widzisz swoich towarzyszy. Muszę cię rozczarować. Nie dość, że nie kapujesz prostych spraw, to jeszcze próbujesz wmówić innym, że są tacy ja ty. Wracaj do Kim Dzong Una. Tam wielu tobie podobnych znajdziesz.Data dodania komentarza: 9.04.2026, 12:34Źródło komentarza: Remont ul. Pszennej za 3 lata? Radny nie wierzy w obietnice miastaAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Odczep się sejmowej większości ćwoku. Głosuj dalej na pis i siedź cicho.Data dodania komentarza: 9.04.2026, 12:29Źródło komentarza: Spór o przebudowę ul. Grunwaldzkiej w Chełmie. „Wszystko zgodnie z planem”? Mieszkańcy mają wątpliwości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama