Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Plac czeka na zmiany

29 maja chełmscy urzędnicy złożyli do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie wniosek o wsparcie projektu pod nazwą "Rewitalizacja Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie".
Plac czeka na zmiany

- Wniosek o dofinansowanie został złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na 2014-2020 i obecnie podlega ocenie formalnej - informuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta.

Rewitalizacja placu Łuczkowskiego budzi wśród mieszkańców sporo emocji. Trudno się dziwić, przecież to najbardziej reprezentatywne miejsce w mieście. 

Zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in.: remont nawierzchni całej powierzchni placu, nasadzenie nowych drzew i roślin, montaż małej architektury, remont studni czy utworzenie lodowiska w sezonie zimowym.

W ramach rewitalizacji wymienione zostanie również oświetlenie na placu, przebudowany ma być budynek wyjścia z podziemi, który jednocześnie stanie się miejscem integracji pokoleniowej pod nazwą "Senior Cafe".

 - Jeśli miastu uda się pozyskać dotację, to jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na realizację przedsięwzięcia - informuje Gil.

Koszt rewitalizacji placu Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie wynosi ponad 16 milionów zł brutto. Kwota dofinansowania, o którą wnioskuje miasto, to prawie 12 milionów zł. Podobno ratusz zlecił już nawet wykonanie ekspertyz geologicznych na całym placu. Od nich wiele będzie zależało.

- W ramach tego samego zadania zrealizowana zostanie również rewitalizacja Parku Miejskiego przy ul. Lubelskiej. W tym przypadku zakres prac obejmuje m.in. przebudowę ścieżek parkowych oraz ciągów pieszo-rowerowych, wyremontowanie schodów z podjazdami dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wykonanie nowych nasadzeń, wymianę oświetlenia czy przebudowę placu zabaw - poinformowały również władze miasta na swoim profilu na Facebooku.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Baltazar 10.06.2020 22:23
Czy remont sprawi że deptak będzie deptakiem a nie miejscem przejazdu różniej maści pojazdów.

miejscowy 09.06.2020 12:13
Tak jakby wszystkie ulice w mieście były eleganckie i równiutkie. Plac ma się dobrze, ale jak widać jest potrzeba zmian i wydania kasy. Potrzebne to jak umarłemu kadzidło.

obserwator 09.06.2020 15:26
Okolicznym menelom będzie przyjemniej :)

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama