Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kampania w czasie pandemii [VIDEO]

Prezydent Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję, na początku krótkiej kampanii wyborczej postawił na elektorat na Lubelszczyźnie. I wygląda, że się nie rozczarował. Choć epidemia koronowirusa nie odpuszcza, w Chełmie powitał go wiwatujący i śpiewający religijne pieśni tłum. Tylko nieliczni zachowywali bezpieczną odległość od innych uczestników wiecu wyborczego. A zebrało ich się całkiem sporo, na pewno więcej niż dopuszczają przepisy wynikające z ograniczeń pandemicznych.
Kampania w czasie pandemii [VIDEO]

W drugim dniu pobytu na Lubelszczyźnie prezydent Andrzej Duda wylądował na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Depułtyczach Królewskich. Zobaczył infrastrukturę Centrum Studiów Inżynierskich oraz budowę betonowego pasa startowego. 

Prezydent spotkał się potem z pastorem Henrykiem Skrzypkowskim w Kościele Chrześcijan Baptystów. Pierwszy raz w historii głowa państwa odwiedziła świątynię protestancką.

- Pokazaliśmy prezydentowi, że nasz kościół to nie tylko miejsce sakralne, ale przede wszystkim wspólnota, w której modlimy się, spotykamy, prowadzimy szkółkę niedzielną, a także spożywamy posiłki - mówi Henryk Skrzypkowski, pastor zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chełmie. - Po wizycie w kaplicy, już poza kamerami, zaprosiliśmy prezydenta na rodzinny obiad pod namiotem w ogrodzie. Podaliśmy lazanię, sałatki oraz ciasto. Prezydent stwierdził, że bardzo mu smakowało. Rozmawialiśmy na codzienne tematy, o naszych rodzinach i wartościach, pomijając zupełnie kwestie polityki.

Na spotkanie na pl. Niepodległości prezydent Duda przybył z opóźnieniem, został jednak hucznie powitany. Podczas swojego wystąpienia zapowiedział realizację ważnych inwestycji, takich jak;  nowy dworzec kolejowy, siedziba spółki Linia Chełmska Szerokotorowa, a także HUB Logistyczny.

Prezydent udał się też do Chełmskiej Biblioteki Publicznej, gdzie już w zamkniętym gronie obejrzał nowo otwartą filię Państwowego Funduszu Rozwoju. PFR to centrum doradztwa dla przedsiębiorców, którzy korzystają i będą korzystać z tarczy antykryzysowej. Pierwszy telefon do przedsiębiorcy zgłaszającego się po wsparcie wykonał właśnie sam Andrzej Duda. Chełmska filia PRR zatrudniła już pierwszych pracowników, wkrótce rozpocznie się rekrutacja na kolejne stanowiska. 

- Cieszę się, że nowo zatrudnieni pracownicy będą mieli odpowiednie warunki do pracy. Takie przedsięwzięcia są szansą na zatrzymanie młodych ludzi w naszym mieście – stwierdził prezydent Chełma Jakub Banaszek.

O szczegółach czwartkowej wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Chełmie przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia oraz w wersji elektronicznej

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
? 09.06.2020 10:50
dlaczego ta dzicz depcze trawnik pod gmachem?

Stop covid 08.06.2020 23:01
Co za obłuda. "Wielcy patrioci i chrześcijanie" powitali "zbawcę narodu polskiego" w Chełmie niczym papieża. A co z uroczystościami Bożego Ciała? Dlaczego nikt z tych niby wierzących nie wyraża swojego oburzenia że w tym roku nie odbędzie się procesja. Przecież ilość osób w tym roku byłaby podobna do tych czczących boga Dudę. Druga sprawa to to, dlaczego nikt tego nie zgłosił, że pod Gmachem zbyt liczny tłum osób nie stosuje się do obecnych przepisów w trakcie trwania epidemii do noszenia maseczki w zgromadzeniach, oraz nie zachowania odstępów?

miejscowy 08.06.2020 10:09
Inni nie dadzą Wam tyle, co ja obiecam.

kasia 08.06.2020 15:31
To może napisz który dał więcej? Może Trzaskowski?

wyPAD 08.06.2020 10:02
To skąd dla rezydenta zwozili klakierów do Urszulina???

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama