Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wyborczy chaos dotarł też do nas

Karty do głosowania wydrukowane, dane przekazane poczcie. Wybory się nie odbyły. Przygotowania do przeprowadzenia głosowania w czasie pandemii zapewne sporo kosztowały. Ile? To tajemnica. A teraz czekamy na nowy termin. Tymczasem władze Chełma wystosowały pismo do poczty z żądaniem usunięcia danych mieszkańców.
Wyborczy chaos dotarł też do nas

- Zwyciężył rozsądek i poczucie odpowiedzialności - tłumaczy w mediach społecznościowych chełmska parlamentarzystka Anna Dąbrowska-Banaszek, reprezentująca Porozumienie Jarosława Gowina. Posłanka nie kryje zadowolenia, że udało się wynegocjować wspólny plan dla Polski. Jaki jest scenariusz? Tego na razie nikt nie wie.

W ubiegły czwartek, już po ogłoszeniu tajnego paktu Kaczyński-Gowin, Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że podjęła wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem wyborów prezydenckich oraz że "głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć." Kiedy wybierzemy prezydenta kraju? Zgodnie z ustaleniami z porozumienia Gowin-Kaczyński wybory nie odbędą się w maju. Wspominano o przełomie czerwca i lipca. Czy jednak na pewno? W weekend pojawił się nowy termin - 27 maja. Oficjalnie jednak nikt go nie potwierdził. 

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie w sobotę, a którą w piątek podpisał prezydent Andrzej Duda, wybory mogą odbyć się w formie korespondencyjnej. Karty już mamy wydrukowane, dane przekazane. Tylko czy się przydadzą?

- Co teraz będzie? Co poczta ma teraz zrobić z moimi danymi? Będzie trzymać do czasu ogłoszenia kolejnych wyborów? - pyta nasza Czytelniczka, mieszkanka Chełma. - Skąd mogę wiedzieć, że nie dostaną się w jakieś niepowołane ręce?

Niektórzy już szykują zbiorowe pozwy przeciwko samorządom. W Chełmie dane mieszkańców, jak poinformował gabinet prezydenta, przekazała poczcie wiceprezydent Agnieszka Kruk. Teraz miasto wystosowało pismo do poczty z żądaniem usunięcia tych danych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 13.05.2020 09:19
Za czynienie dobra nie karamy.

wyborca 13.05.2020 07:01
Usunąć dane? Ot tak po prostu??? Chyba sobie kochany Prezydencie żartujesz. Kto pozbywa się takiego skarbu??? Ta baza danych zapewne już została powielona n razy i toś zrobi na tym niezły hajs. Brawo nadgorliwcy !!!! Czego to się dla rąbka władzy nie zrobi!!!

???????????????? 12.05.2020 14:25
czy osoba dopowiedzialna za przekazanie tych danych odpowie za to przestępstwo ?

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama