Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:18
Reklama

Zdechły pies skaził wodę

Jedna z rodzin w Tarzymiechach Pierwszych poskarżyła się wójtowi na dziwny posmak i kolor wody. Urząd gminy zlecił badania i zarządził pompowanie z kilku studni czerpalnych, aby potwierdzić lub wykluczyć skażenie ujęcia. Strażacy wydobyli truchło psa.
Zdechły pies skaził wodę

Akcję nadzorowali urzędnicy, bo chcieli sprawdzić, czy nic nie zagraża innym mieszkańcom. Podejrzewali wyciek z jakiegoś szamba lub gnojowicy do wód gruntowych. Badania laboratoryjne nie wykazały jednak obecności bakterii E. coli, a gminny wodociąg również nie był skażony.

- Najpierw sprawdziliśmy studnię na posesji osób, które zgłosiły nam problem. Na dnie nic jednak nie znaleziono. Dlatego zdecydowaliśmy się przeszukać jeszcze dwa sąsiednie ujęcia. W jednym z nich znajdowały się szczątki psa w stanie znacznego rozkładu, co było najprawdopodobniej przyczyną problemu - opowiada wójt Jerzy Lewczuk.

Trudno powiedzieć, w jaki sposób zwierzę tam się znalazło. Podobno feralna studnia była zabezpieczona, a posesja nie jest zamieszkana. Gminne służby przystąpiły do odkażania studni środkami wykorzystywanymi do konserwacji wodociągów. Po kilku dniach zabieg ma być powtórzony.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama