Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 18:58
Reklama

Ratunek przed upadłością

1 maja w spółce Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie rozpoczął się proces restrukturyzacji. Wdrażany jest program naprawczy, by ochronić firmę przed upadłością. Nad procesem czuwa nadzorca sądowy.
Ratunek przed upadłością

Mimo działalności promocyjnej Chełmski Park Wodny wciąż nie może wyjść na prostą. Jak tłumaczy prezes spółki Artur Juszczak, intensywna reklama obiektu przynosi rezultaty, ale to wciąż za mało, by aquapark mógł pochwalić się zyskiem.

- Wzrost sprzedaży dał możliwość spłaty bieżących zobowiązań, jednak nie był wystarczający do pokrycia zaległości finansowych - wyjaśnia Juszczak.

W styczniu po rozmowach z prezydentem Chełma, doradcą restrukturyzacyjnym oraz władzami spółki podjęto decyzję o rozpoczęciu wdrażania w Chełmskim Parku Wodnym programu naprawczego, zmierzającego do wyciągnięcia firmy z kłopotów. Stosowne dokumenty zostały złożone do sądu. Po ich przeanalizowaniu sąd wydał decyzję o wszczęciu przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego, dając tym samym spółce szansę na ratunek przed upadłością.

- Dzięki restrukturyzacji mamy zyskać czas na podjęcie działań ratunkowych, odzyskać zaufanie oraz pozyskać środki finansowych, które pozwolą firmie dalej funkcjonować samodzielnie i odzyskać płynność finansową - tłumaczy prezes Juszczak.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Adrian 26.06.2020 23:09
Proponuję aby zacząć od zmniejszenia pensji zarządu.

gość 12.05.2020 14:20
Co by tu jeszcze spieprzyć Panowie, co bytu jeszcze... W. Młynarski

wodniak 12.05.2020 06:11
Dajmy szansę Prezesowi, nie takie stanowiska piastował i nie z takimi przeciwnościami walczył. Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego parku, Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki!

Leszek 11.05.2020 13:22
Juszczak nie wysilaj się na udawanie roboty.dwa lub trzy aquaparki w Polsce generują mały zysk.reszta przynosi straty.Umiesz robić cuda?

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama