Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Weź udział w akcji #portretadopciaka

Katarzyna Dzik jest młodą pasjonatką fotografii z Chełma oraz wielką miłośniczką zwierząt. Postanowiła połączyć jedno z drugim i stworzyć wyjątkowe portrety adoptowanych psiaków.
Weź udział w akcji #portretadopciaka

- Akcja #portretadopciaka ma na celu wypromowanie adopcji zwierząt w różnym wieku, z różną przeszłością i o różnym stanie zdrowia. Wydaje mi się, że ludzie boją się adoptować niektóre psy i chciałabym udowodnić, że kompletnie nie ma czego się obawiać - mówi Katarzyna. - Pomysł tak naprawdę wziął się z miłości do psów. Siedziałam sobie i nie miałam totalnie nic do zrobienia, więc zaczęłam myśleć, jak urozmaicić sobie ten czas w domu i co pożytecznego w kierunku fotograficznym i zwierzęcym mogłabym zrobić.

Sama jest właścicielką czworonoga. Przygarnęła go od pewnej pani, która miała ich dosyć sporo. Jak mówi, nie wyobraża sobie, że mogłaby kupić psa, gdy jest tyle potrzebujących zwierząt w schroniskach, na ulicach. Stąd właśnie ta cała akcja. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o "portrety".

- Chciałabym, aby wszystkie zdjęcia, które będę robić ja, jak i osoby, które chcą mi pomóc, były psimi i kocimi portretami ukazującymi piękno ich wdzięcznych oczu i tego, że nie liczy się wygląd, tylko to, co mają w środku - tłumaczy.

Akcja polega na fotografowaniu zwierzaków, które znalazły już swoje stałe i kochające domy, zostały zaadoptowane lub zabrane z ulicy, bo były bez szans na przeżycie. Katarzyna prosi o zgłaszanie się osób, które przygarnęły swoje zwierzęta i chcą, aby zostały sportretowane. Kontakt drogą mailową [email protected] W zgłoszeniu trzeba podać imię zwierzaka, napisać kilka słów o nim oraz dodać zdjęcie, a także podać adres (Chełm lub maksymalnie 30 km od miasta).

Katarzyna Dzik swoją przygodę z fotografią rozpoczęła już w dzieciństwie.

- Odkąd pamiętam, robiłam zdjęcia roślinom, co prawda jeszcze wtedy telefonem, ale sprawiało mi to dużo radości. Moja obecna, taka poważna, zajawka na fotografię trwa od marca 2019. To wtedy kupiłam pierwszy aparat i zaczęła robić pierwsze sesje i reportaże. Obecnie nie wyobrażam sobie innej pasji. Dzięki niej poznałam wielu cudownych ludzi i zwierząt. Z tą dziedziną wiążę swoją przyszłość - mówi.

Akcja #portretadopciaka ma oficjalną stronę na Facebooku - Portret Adopciaka oraz swój instagram - @portretadopciaka.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama